ویزا مارکت

برترین فرودگاه های مسکو

برترین فرودگاه‌ های مسکو

فهرست مقاله : برترین فرودگاه های مسکو

در این مقاله برخی از فرودگاه های مسکو در کشور روسیه را با هم بررسی میکنیم:
فرودگاه ونوکوا ، برترین فرودگاه های مسکو

فرودگاه ونوکوا (وْنوکُوا)

فرودگاه ونکوا (VNUKOVO AIRPORT) یکی از فرودگاه‌های شهر مسکو است. این فرودگاه سومین فرودگاه اصلی شهر مسکو است که در 28 کیلومتری جنوب غربی مسکو قرار دارد. پروازهای ماهان در این فرودگاه می‌نشیند.
ونکوا با جابه‌جایی 16 میلیون مسافر در سال 2015، به عنوان سومین فرودگاه پرتردد روسیه انتخاب شد. اگر قصد سفر از تهران به روسیه را داشته باشید، این فرودگاه پذیرای پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان است.
این فرودگاه یکی از فرودگاه های مسکو است که در ۲۸ کیلومتری جنوب غرب مسکو پروازهای هواپیمایی ماهان در این فرودگاه می‌نشیند. پلیس مرزی سخت گیری دارد. ممکن است شما را تا چند ساعت برای استعلام پشت پاسپورت کنترل نگه دارند. در مجموع ۳ ترمینال A, B, D و یک ترمینال تشریفات (VIP) دارد. حتما ترمینال را چک کنید و به راننده بگویید.
فرودگاه ونکوا به عنوان یکی از فرودگاه های روسیه، دارای 4 ترمینال و یک ترمینال VIP است. ترمینال A برای پروازهای داخلی و خارجی، ترمینال D برای پروازهای داخلی استفاده می‌شوند و ترمینال B و C غیرفعال هستند.

فرودگاه های مسکو

فرودگاه شرمیتوا (شِرِمِتِوا)

فرودگاه شرمیتوا (شِرِمِتِوا)

فرودگاه شرمیتوا ( SHEREMETYEVO AIRPORT ) نه‌تنها در مسکو و روسیه بلکه در سطح جهانی نیز به عنوان یکی از پرترددترین فرودگاه‌ها شناخته می‌شود. در سال 2017 بیش از 40 میلیون مسافر از طریق خطوط هوایی این فرودگاه جابه‌جا شدند.
فرودگاهی در ۲۰ کیلومتری شمال غرب مسکو در مجموع ۵ ترمینال F, D, E, A, B (و یک ترمینال در حال ساخت) دارد. حتما ترمینال را چک کنید و به راننده بگویید. پروازهای هواپیمایی آیروفولت روسیه از ایران، در این فرودگاه (ترمینال F) می‌نشیند.
شرمیتوا در 29 کیلومتری شمال غربی مسکو قرار دارد و تنها 35 دقیقه از مرکز شهر مسکو فاصله دارد. این فرودگاه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که از طریق سیستم حمل و نقل اتوبوس‌رانی به هم مرتبط می‌شوند.
در شرمیتوا 6 ترمینال وجود دارد که ترمینال A مختص پروازهای خصوصی است. ترمینال B برای پروازهای داخلی استفاده می‌شود. ترمینال C و D مختص پروازهای بین‌المللی هستند و ترمینال E بین دو ترمینال F و D قرار گرفته است و به‌عنوان راه ارتباطی بین این دو ترمینال است. ترمینال E به‌منظور افزایش ظرفیت پروازهای بین‌المللی تأسیس شده است. ترمینال F نیز به‌منظور افزایش ظرفیت پرواز بین‌المللی ساخته شد و پروازهای هواپیمایی روسیه از ایران در این ترمینال می‌نشیند.

فرودگاه های مسکو

فرودگاه دامادداوا (دامادِ داوا)

فرودگاه دامادداوا (دامادِ داوا)

فرودگاهی در ۴۲ کیلومتری جنوب غرب مسکو، یک ترمینال بیشتر ندارد. پروازهای هواپیمایی امارات در این فرودگاه می‌نشیند.
فرودگاه داماددوا (DOMODEDOVO AIRPORT) به عنوان یکی از فرودگاه های روسیه و دومین فرودگاه مهم مسکو، در 42 کیلومتری جنوب غربی مسکو قرار گرفته است. این فرودگاه دارای دو ترمینال A و B است. ترمینالA مختص پروازهای خارجی و ترمینال B مختص پروازهای داخلی است.
در سال 2017 یک آپشن مثبت به این فرودگاه اضافه شد و باعث شد تا یک‌سروگردن نسبت به اغلب فرودگاه‌های دنیا بالاتر باشد؛ یعنی تأسیس هتل اروتل اکسپرس Aerotel Express در داخل این فرودگاه.

فرودگاه های مسکو

فرودگاه ژوکوفسکی (ژوکُفسْکی)

فرودگاه ژوکوفسکی (ژوکُفسْکی)

فرودگاه ژوکوفسکی (ZHUKOVSKY AIRPORT) کوچک‌ترین اما طولانی‌ترین باند فرودگاه را در کل اروپا به خود اختصاص داده است. این فرودگاه در 36 کیلومتری جنوب شرقی مسکو قرار گرفته است و فقط یک ترمینال دارد.
اشتراک گذاری مقاله برترین فرودگاه های مسکو در :
دسته بندی ها
جدیدترین مقالات
نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید، حتماً شما هم در طول زندگی خود حداقل یک بار به فکر مهاجرت افتاده‌اید. مهاجرت دلایل مختلفی دارد که اگر همراه با هدف و برنامه‌ریزی باشد، سفری ارزشمند خواهد بود.سفری که گرچه ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ اما نویدبخش رسیدن به روزهای خوب و آرزوهای کوچک و بزرگ است. […]

فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

فرودگاه‌های دبی؛ پیشرفت شهر دبی در سال‌های اخیر برهیچکس پوشیده نیست. قرار گرفتن مرتفع‌ترین برج دنیا به نام برج خلیفه، بزرگ‌ترین چرخ و فلک دنیا با نام چشم دبی و بزرگ‌ترین فرودگاه جهان این شهر را به شهرت جهانی رسانده است. بسیاری از مردم علاقمند هستند تا به این شهر زیبا و شگفت‌انگیز سفر کنند. […]

جدیدترین تور ها
تور اکونومی روسیه
شروع قیمت از: 229,900,000 ریال + 560 دلار
دیدگاه های مقاله ی : برترین فرودگاه های مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *