ویزا مارکت

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزای انگلیس

کشور انگلیس سفارت فعالی که در آن بشود خدمات ویزا را ارائه داد در کشور ما ندارد. در نتیجه اگر متقاضی اخذ ویزای انگلستان هستید، برای انجام اموری مانند مصاحبه و انگشت‌نگاری باید به یک کشور سوم مراجعه کنید. حال اگر درخواست ویزای شما تایید شود، 14 روز فرصت دارید تا گذرنامه خود را به سفارت انگلیس تحویل دهید. در این مرحله برای دریافت و درج آن در پاسپورت ظاهرا دو گزینه دارید.

یک راه این است که تا زمان مشخص شدن نتیجه درخواستتان در همان کشور بمانید و پس از دریافت ویزا به ایران بازگردید. دیگر آن‌که پس از انجام کارهای مربوط به درخواست ویزا به کشورمان برگردید و زمانی که خبر تایید ویزا را گرفتید، دوباره برای دریافت آن به سفارت انگلیس در کشور همسایه مراجعه کنید.
اما راه سومی هم وجود دارد و آن استفاده از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس یا همان پیکاپ پاسپورت انگلیس است. با این کار شما به شخص سومی مانند یک وکیل مهاجرتی وکالت می‌دهید که از طرف شما پیگیری‌های لازم را انجام دهد. یعنی پاسپورت را با خود به سفار می‌برد، ویزا را در آن درج می‌کند و به شما در ایران بازمی‌گرداند.
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر به‌عنوان عضوی از یک گروه یا خانواده درخواست ویزا داده‌اید، هریک از درخواست‌ها به‌طور جداگانه پردازش می‌شوند. یعنی ممکن است زمان آماده شدن ویزای اعضای خانواده با یکدیگر متفاوت باشد. در نتیجه با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، هم در زمان و هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید.

UK visa pickup

پیکاپ ویزای آمریکا

سفارت‌های رایج برای پیکاپ ویزای انگلیس

سفارت انگلیس در کشورهای زیر از جمله مقاصدی هستند که برای پیکاپ ویزا بیشتر به آن‌ها مراجعه می‌شود:ترکیه، امارات، ارمنستان
دو سفارت در ترکیه (آنکارا و استانبول)، دو سفارت در امارات (دبی و ابوظبی) و یک سفارت در ارمنستان (ایروان) برای پیکاپ ویزا انگلستان آماده به خدمت هستند.

پیکاپ یک‌طرفه چه فرقی با دوطرفه دارد؟

شخص در پیکاپ یک‌طرفه پاسپورتش را تحویل مرکز درخواست ویزا می‌دهد و بعدا موسسه واسطی به نمایندگی از او پاسپورتش را دریافت می‌کند. اما درباره پیکاپ دوطرفه روال کار به این صورت است که موسسه واسط هم به نمایندگی از فرد پاسپورت او را به مرکز درخواست ویزا تحویل می‌دهد و هم پس از درج ویزا آن را بازگردانده و به فرد تحویل می‌دهد.

Required documents for UK visa pickup

مدارک لازم

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

برای پیکاپ ویزای انگلیس باید مدارک زیر را آماده داشته باشید.

بسته به نوع ویزا و کشور واسطه ممکن است مدارک دیگری نیز مانند نام کاربری و رمز عبور اکانت درخواست ویزا، رسید بارکددار سفارت انگلیس و … لازم باشد.

مدت زمان پیکاپ ویزا

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس

زمانی که پیکاپ ویزای انگلیس طول می‌کشد بسته به اینکه کدام سفارت را انتخاب کرده باشید و شرایط شما چگونه باشد، متفاوت است. اما به‌طور معمول بین دو الی سه هفته کاری زمان نیاز است.

British visa pickup fee

هزینه پیکاپ

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس

هزینه پیکاپ ویزا دو بخش را دربرمی‌گیرد. بخش اول تعرفه‌ای است که باید به سفارت پرداخته شود و بسته به سفارت متفاوت است. بخش دوم نیز هزینه‌ای است که به موسسه‌ای که پیکاپ ویزا را برای شما انجام می‌دهد، می‌پردازید. در هر صورت، می‌توانید مطمئن باشید از هزینه‌ سفر کردن خود شما به کشورهای اطراف به‌صرفه‌تر خواهد بود. تعرفه‌ حدودی که باید به سفارت پرداخته شود در جدول ذکر شده است.

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر راجع به هزینه، مدارک مورد نیاز یا هر سوال دیگری که دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا مارکت در ارتباط باشید تا تمام جزئیات لازم درباره پرونده‌تان برای شما شرح داده شود.

نوع ویزا یا سفارت
هزینه
یک‌طرفه از ترکیه
53 تا 57 دلار
دوطرفه از ترکیه
105 تا 115 دلار
ارمنستان
53 تا 57 دلار
امارات؛ ابوظبی
420 تا 440 درهم
امارات؛ دبی
170 تا 190 درهم

درخواست پیکاپ ویزای انگلیس

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام