ویزا مارکت

اخذ ویزای روسیه

دریافت ویزای روسیه

ویزای روسیه مجوز ورود به خاک کشور روسیه است. برای سفر به روسیه و اخذ ویزا نیاز به تعیین وقت مصاحبه و حضور در سفارت روسیه به جز موارد خاص نیست. مراحل اخذ ویزا به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان به‌کمک ویزا مارکت طی می‌شود. کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با ویزا مارکت در تماس باشید.
دریافت ویزای روسیه
زمان اخذ ویزای روسیه

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای روسیه

مدت زمان لازم برای طی فرآیند درخواست تا دریافت ویزا به‌طور میانگین بین 4 الی 20 روز کاری است. درخواست فوری برای یک ویزای مشخص با پرداخت هزینه تعرفه بالاتر طی 3 روز کاری نیز انجام می‌شود.
زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای روسیه
در جدول زیر مدت زمان صبوری تا زمان دریافت ویزا درج شده است.
ویزا
مدت زمان
ویزاهای صادره از طرف وزارت امور داخلی یا خارجی روسیه در تعرفه عادی و برای همه دسته‌های ویزا
4 الی 20 روز کاری
ویزاهای صادره از طرف وزارت امور داخلی یا خارجی روسیه در تعرفه فوری و برای همه دسته‌های ویزا
1 الی 3 روز کاری
ویزاهای صادره به صورت دعوت‌نامه از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی (برای یک بار ورود تا دوبار ورود)
5 الی 20 روز کاری
ویزاهای صادره به صورت دعوت‌نامه از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی (جهت رفت و آمد متعدد)
10 الی 20 روز کاری
مدارک لازم

مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه

برای اخذ ویزای روسیه نیاز به تمکن مالی نیست. مدارک موردنیاز برای شروع فرایند اخذ ویزا شامل فرم پرشده درخواست (چه به صورت فیزیکی یا الکترونیکی)، عکس رنگی، اصل و کپی پاسپورت، رسید رزرو هتل و دعوت‌نامه رسمی است. دعوت‌نامه بسته به نوع ویزای درخواستی از طرف شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند باشد.

Getting a Russian visa

انواع ویزای روسیه
ویزای روسیه

انواع ویزای روسیه

ویزاهایی که در حال حاضر کشور روسیه ارائه می‌کند، در 8 دسته قرار می‌گیرند.
ویزای تجاری روسیه
1.ویزای تجاری

ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری برای مقاصد تجاری اعم از شرکت در سمینار و کنفرانس، دیدار شرکای تجاری و انجام مذاکرات صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای تجاری 5 سال است. فردی که قصد دارد به طور متوالی در روسیه بماند حداکثر 90 روز اجازه اقامت دارد.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تجاری روسیه

برای اخذ ویزای تجاری مدارک موردنیاز به شرح ذیل است. ویزا مارکت برای سهولت در روند اخذ ویزای تجاری درخواست‌های موردنیاز و کتبی را زیرنظر کارشناسان مجرب ارسال می‌کند.
1. ویزای سینگل، دابل و مولتی ویزای تجاری توسط وزارت کشور روسیه (داخلی یا خارجی) صادر می‌شود. این ویزا به‌صورت دعوت‌نامه رسمی یا تصمیم اخذشده وزارت امور خارجه روسیه برای دو گروه از افراد قابل دریافت است.
2. کارفرمایان: باتوجه‌به نوع دعوت‌نامه کتبی حقیقی یا حقوقی که به سرکنسول نوشته شده است، صادر می‌شود. نکته مهم در این نوع درخواست، نوشتن تمام ریز جزئیات اطلاعات در درخواست کتبی است. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، تابعیت، گذرنامه، مدت و هدف سفر، تعداد دفعات درخواست ویزای فرد مدعو می‌شود.
3. اگر شخص حقوقی باشد، باید نام کامل حقوقی و آدرس، سمت فردی که درخواست را امضا کرده و تلفن تماس وی در درخواست ذکر شود. ضمن آن‌که اگر فرد حقوقی دعوت‌کننده موسسه یا شعبی از آن، در خاک روسیه باشند، شماره شناسایی مالیات‌دهندگان نیاز خواهد بود. این شماره همان شماره ثبتی است که براساس قوانین وضعی همان منطقه ثبت شده است.
4. رانندگان: یک درخواست کتبی از طرف صنف شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی ایران (ITCA) به سفیر فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران تسلیم می‌شود. ویزای مولتی برای رانندگان صرفا برای یک دوره یک ساله قابل صدور است.
5. پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از 6 ماه که دو صفحه خالی جا برای ویزای جدید داشته باشد.
6. اطلاعات بیوگرافی روی پاسپورت مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت. می‌توانید کپی رنگی از پاسپورت خود ارائه کنید.
7.ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید، آن را امضا کند.
8. یک قطعه عکس با ابعاد 4.5 در 3.5 که واضح و دارای پس‌زمینه روشن باشد. این عکس بدون عینک دودی و روسری است. برای کشورهای دارای ملیت و مذهب حجاب اجباری، عکس با حجاب بلامانع است.
9. بیمه درمانی برای سفر اول در مورد ویزاهای دبل و مولتی که کل مدت زمان اقامت در روسیه، فرد را تحت پوشش قرار دهد. بیمه درمانی معتبر 30 روزه که مدت ویزا را نیز پوشش دهد، موردتایید است.
10. برای ویزاهای مولتی گزارش منفی آزمایش ایدز موردنیاز است.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان و هزینه‌های
پرداختی ویزای تجاری روسیه

اگر برای اخذ ویزا زودتر اقدام کرده باشید با پرداخت مبلغ کمتری اما در بازه زمانی بیشتری ویزای شما آماده خواهد بود. اما برای ویزای فوری هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
یک ماهه
سینگل
150 دلار
7 روز کاری
سه ماهه
سینگل
220 دلار
7 روز کاری
سه ماهه
دابل
260 دلار
7 روز کاری
یکساله
مولتی
400 دلار
9 روز کاری
سه ساله
مولتی
700 دلار
9 روز کاری
پنج ساله
مولتی
900 دلار
9 روز کاری

نکات مهم در مورد ویزای تجاری روسیه

ویزای توریستی روسیه
2.ویزای توریستی

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی ساده‌ترین راه اخذ ویزا برای ورود به کشور روسیه است. مدت زمان ویزای توریستی روسیه براساس تاریخ بلیط تعیین می‌شود. حداکثر اعتبار این ویزا تا 3ماه است.

اهدافی که می‌توانید برای آن‌ها درخواست ویزای توریستی دهید موارد زیر هستند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی روسیه

مدارک موردنیاز برای ویزای سینگل و دبل با هدف گردشگری موارد زیر هستند.
1. ویزا مارکت با همکاری آژانس‌های گردشگری روسیه، تاییدیه معین پذیرش گردشگر خارجی را برای متقاضیان دریافت می‌کند.

2. بلیط رفت و برگشت با تاریخ‌های مشخص که همان تاریخ‌ها در تاییدیه آژانس توریستی درج شده باشد.

3. پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از 6 ماه که دارای دو صفحه خالی جا برای ویزای جدید باشد.
4.اطلاعات بیوگرافی روی پاسپورت مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت. کپی رنگی از پاسپورت قابل ارائه است.
5.ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.
6.عکسی با ابعاد 4.5 در 3.5 که وضوح خوبی داشته باشد. به جز کشورهای مسلمان که حجاب جزو قوانین آن‌هاست سایر کشورها باید عکس بدون روسری داشته باشند.
7.بیمه درمانی برای سفر اول در مورد ویزاهای دبل و مولتی که کل مدت زمان اقامت در روسیه، فرد را تحت پوشش قرار دهد. بیمه درمانی معتبر 30 روزه که مدت ویزا را نیز پوشش دهد نیز موردتایید است.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان و هزینه‌های
پرداختی ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی فقط به صورت سینگل و دبل صادر می‌شود. ویزای تک و دبل فقط برای سه ماه صادر می‌شوند. ویزای مولتی برای 6 ماه نیز قابل صدور است، اما فردی که دارای ویزای 6 ماهه باشد هم نمی‌تواند به طور متوالی بیش از 90 روز در خاک روسیه بماند.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
14 روزه
سینگل
150 دلار
5 روز کاری
یک ماهه
سینگل
165 دلار
5 روز کاری

نکات مهم در مورد اخذ ویزای توریستی

ویزای بشر دوستانه روسیه
3.ویزای بشر دوستانه

ویزای بشر دوستانه روسیه

ویزاهای بشر دوستانه برای منافع انسانی مانند تحکیم و بهبود روابط علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، مذهبی و همچنین رویدادهای ورزشی و کمک‌های خیرخواهانه صادر می‌شوند. ویزای بشر دوستانه توسط وزارت امور داخلی روسیه یا موسسه میزبان به‌صورت دعوت‌نامه صادر می‌شود. وزارت امور خارجه روسیه نیز با تصمیم خود می‌تواند این ویزا را صادر کند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای بشر دوستانه روسیه

مدارک موردنیاز برای ویزای سینگل و دبل یا مولتی با هدف بشر دوستانه موارد زیر هستند.
1.نامه کتبی وزارت امور داخلی روسیه که به صورت دعوت‌نامه برای ورود به کشور روسیه صادر شده باشد. همچنین این نامه می‌تواند تصمیم وزارت امور خارجه کشور روسیه برای صدور ویزای بشردوستانه برای یک فرد باشد.
2. درخواست کتبی سازمان میزبان به رئیس کنسولگری روسیه تحت عنوان معرفی‌نامه و تعیین هدف شخص مهمان. در این درخواست باید اطلاعات کامل فرد، نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، تابعیت، پاسپورت، مدت و هدف سفر، تعداد دفعاتی که فرد مهمان درخواست ویزا داده و همچنین نام کامل فرد میزبان باشد. همچنین نام موسسه یا سازمان دعوت‌کننده، آدرس قانونی و واقعی آن، نام و نام‌خانوادگی، سمت شخص امضا‌کننده درخواست و شماره تلفن وی قید شود.
3. پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از 6 ماه که دارای دو صفحه خالی برای ویزای جدید باشد.
4. اطلاعات بیوگرافی روی پاسپورت مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت یا کپی رنگی از پاسپورت.
5. ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.
6. قطعه‌ای عکس که علاوه بر وضوح کافی دارای پس زمینه روشن نیز باشد. ابعاد عکس باید 3.5 در 4.5 است. همچنین فرد در عکس نباید روسری و عینک دودی داشته باشد. داشتن روسری در عکس برای کشورهای مسلمان بلامانع است.
7.بیمه درمانی برای سفر اول در مورد ویزاهای دبل و مولتی که کل مدت زمان اقامت در روسیه، فرد را تحت پوشش قرار دهد. بیمه درمانی معتبر 30 روزه که مدت ویزا را نیز پوشش دهد موردتایید است.
8. برای ویزاهای مولتی گزارش منفی آزمایش ایدز موردنیاز است.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان اعتبار و
تعرفه ویزای بشر دوستانه روسیه

ویزای بشر دوستانه به صورت سینگل و دبل با حداکثر اعتبار سه ماه و نیز ویزای مولتی با مدت اعتبار 1 سال می‌توانند صادر شوند. حداکثر مدت زمان حضور متوالی مجاز در خاک روسیه با ویزای تک، دوبل یا مولتی 90 روز است.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
سینگل عادی
80 دلار
4 الی 20 روز کاری
دبل عادی
128 دلار
4 الی 20 روز کاری
مولتی عادی
240 دلار
4 الی 20 روز کاری
سینگل فوری
160 دلار
3 روز کاری
دبل فوری
256 دلار
3 روز کاری
مولتی فوری
480 دلار
3 روز کاری
ویزای شخصی روسیه
4.ویزای شخصی

ویزای شخصی روسیه

ویزای شخصی در سه حالت برای فردی که درخواست ورود به خاک روسیه را دارد و شهروند نیست صادر می‌شود.
درصورتی‌که هر یک از موارد بالا بنای درخواست صدور ویزا باشند، باید مدارک اثبات‌کننده این درخواست‌ها در پیوست قرار گیرند. این مدارک شامل گواهی موسسه درمانی موردنظر در روسیه مبنی‌بر نیاز فوری به درمان در سربرگ رسمی و مهرزده، گواهی فوت فرد اگر از اقوام نزدیک باشد، تلگراف تایید فوت شهروند روسی که توسط یک مقام رسمی تایید شده باشد، سندی که تاییدکننده ارتباط فرد متقاضی ورود به خاک روسیه با فرد فوت شده باشد، هستند.این مدارک باید به سایر مدارک موردنیاز برای درخواست ویزا پیوست شوند.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای شخصی روسیه

مدارک موردنیاز برای ویزای سینگل و دبل شخصی موارد زیر هستند.
1.دعوت نامه کتبی متقاضی برای هر فرد وارد شده به فدراسیون روسیه، تایید و تنظیم شده توسط وزارت امور خارجه روسیه.
2. درخواست کتبی فرد شهروند روسیه به فدراسیون روسیه در ایران برای ورود همزمان با اقوام درجه یک به خاک روسیه. این اقوام فقط شامل همسر، والدین، فرزندان یا فرزند خوانده، همسر، خواهر و برادر کامل و ناتنی، پدربزرگ، مادربزرگ و نوه است. فرزندان فقط تا 18 سال می‌توانند از ویزای والدین خود استفاده کنند.
3. تنظیم دعوت‌نامه رسمی در مرکز ویزا توسط شهروند روسی که همراه پیوست مدارک زیر باید انجام شود. ویزا مارکت با انجام این سیر به‌جای شما، این راه را برای شما کوتاه می‌کند.
  • پاسپورت شهروند روسیه
  • اصل مدارکی که خویشاوندی شخص میزبان و اظهارکنندگان (گواهی ولادت فرزند زیر 18 سال یا سند ازدواج) را تایید کند.
  • کپی صفحه عکس‌دار و صفحه اول پاسپورت شهروند روسیه.
  • کپی صفحات شناسنامه شهروند روسیه: شامل صفحه اول عکس‌دار و صفحه‌هایی که در آن‌ها محل اقامت و سکونت وی وجود دارد.
  • کپی سند ازدواج و یا گواهی ولادت فرزند که به صورت محضری تایید و ثبت و به زبان روسی ترجمه شده باشد. این سند باید شامل ترجمه مهر آپوستیل یا تایید کتبی مراجع دارای صلاحیت در روسیه باشد.
4.پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از 6 ماه که دارای دو صفحه خالی جا برای ویزای جدید باشد.
5.اطلاعات بیوگرافی روی پاسپورت مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت.
6.ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.
7.عکس با ابعاد 4.5 در 3.5 بدون عینک دودی و روسری که کیفیت داشته باشد. کشورهای دارای ملیت و مذهب حجاب اجباری، عکس با حجاب اشکالی ندارد.
8.بیمه درمانی برای سفر اول در مورد ویزاهای دبل و مولتی که کل مدت زمان اقامت در روسیه، فرد را تحت پوشش قرار دهد. بیمه درمانی معتبر 30 روزه که مدت ویزا را نیز پوشش دهد موردتایید است.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان و هزینه‌های
پرداختی ویزای شخصی روسیه

مدت اعتبار ویزای شخصی به صورت سینگل و دبل فقط 3 ماه است. از سال 2021 این نوع ویزا به صورت مولتی و بدون محدودیت اقامت در طی مدت زمان ویزا بنا به تصمیم سفارت، برای مهمان اجازه صدور دارد.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
سینگل عادی
80 دلار
4 الی 20 روز کاری
دبل عادی
128 دلار
4 الی 20 روز کاری
مولتی عادی
240 دلار
4 الی 20 روز کاری
سینگل فوری
160 دلار
3 روز کاری
دبل فوری
256 دلار
3 روز کاری
مولتی فوری
480 دلار
3 روز کاری
ویزای کاری روسیه
5.ویزای کاری

ویزای کاری روسیه

این ویزا برای امور کاری با دعوت‌نامه رسمی از طرف سفارت روسیه صادر می‌شود. ویزای کاری قابل تمدید از طرف وزارت امور خارجه است. تمدید ویزای کاری منوط به داشتن قرارداد کاری یا مدنی شامل ارائه خدمت یا انجام کار، است.
تمدید ویزای کاری سه ماهه به ویزای مولتی توسط وزارت امور داخلی روسیه انجام می‌شود. تمدید ویزا با توجه به مدت قرارداد کاری یا مدنی فردی که قصد مهاجرت به روسیه را خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری روسیه

مدارک موردنیاز برای ویزای کاری موارد زیر هستند.
1. دعوت نامه کتبی متقاضی به فدراسیون روسیه که توسط وزارت امور داخلی روسیه تایید و تنظیم شده است.

2. پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از یک سال و نیم از شروع اعتبار ویزا که دو صفحه خالی برای ویزای جدید داشته باشد.

3. صفحه اول پاسپورت شامل اطلاعات بیوگرافی مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت.
4. ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.
5. یک قطعه عکس با ابعاد 4.5 در 3.5 با کیفیت و بدون عینک دودی و روسری باید ارائه شود. اما کشورهای دارای قانون حجاب اجباری، ارائه عکس با حجاب بلامانع است.
6. بیمه خدمات درمانی مورد تایید و دارای اعتبار کافی برای تحت پوشش قرار دادن فرد متقاضی طی مدت اقامت.
7. برای ویزای مولتی گواهی آزمایش ایدز که جواب آن منفی باشد نیز لازم است.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان اعتبار و
تعرفه ویزای کاری روسیه

ویزای سینگل کاری حداکثر تا 90 روز معتبر است. برای متخصصان و افراد دارای مهارت و تجربه این موضوع تفاوت دارد. برای تغییر ویزای سینگل به ویزای مولتی با یک‌بار ورود فرد می‌تواند از طریق دفاتر محلی در فدراسیون روسیه اقدام کند. ویزای مولتی اخذ شده باید با تاریخ شروع و اتمام قرارداد کاری فرد و موسسه دعوت‌کننده یکی باشد.
متقاضیان کافی است درخواست خود را به کارشناسان ویزا مارکت اعلام کنند تا تمام اقدامات به‌راحتی از طرف این مجموعه انجام شود.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
سینگل عادی
80 دلار
4 الی 20 روز کاری
مولتی عادی
240 دلار
4 الی 20 روز کاری
سینگل فوری
160 دلار
3 روز کاری
مولتی فوری
480 دلار
3 روز کاری
نکته: ویزای کاری مطابق با مدت زمان قرارداد متقاضی، پس از پایان اعتبار اولیه، در صدورهای بعدی حداکثر یک ساله است.
ویزای تحصیلی روسیه
6.ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای عادی تحصیلی برای فرد متقاضی تحصیل در کالج یا موسسه آموزشی توسط وزارت امور داخلی در قالب دعوت‌نامه صادر می‌شود. همچنین این ویزا با تصمیم کتبی وزارت امور خارجه روسیه نیز امکان صدور دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه

1. اجازه‌نامه برای ورود به سفارت روسیه که وزارت امور داخلی روسیه صادر کرده باشد. یا درخواست صدور ویزا بر مبنای تصمیم وزارت امور خارجه روسیه.
2. پاسپورت با تاریخ انقضای بیشتر از 18 ماه از شروع اعتبار ویزا که حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد.
3.صفحه اول پاسپورت شامل اطلاعات بیوگرافی مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت.

4. ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.

5.یک قطعه عکس با ابعاد 4.5 در 3.5 که واضح باشد. این عکس باید بدون عینک دودی و روسری است. اگر از کشوری که دارای ملیت و مذهب حجاب اجباری است، درخواست می‌دهید، عکس می‌تواند با حجاب باشد.
6. بیمه خدمات درمانی که از نظر قوانین روسیه معتبر باشد و در طول مدت اعتبار ویزا فرد متقاضی را تحت پوشش قرار دهد.
7. مدرکی که نشان دهد فرد خارجی مجاز است مدت بیشتر از 90 روز در روسیه بماند. در صورتی‌که فرد متقاضی ویزا از درخواست خود را از کشوری غیر از کشور شهروندی خود، داده باشد و درخواست وی توسط دعوت‌نامه الکترونیکی از طرف وزارت امور داخلی یا تصمیم وزارت امور خارجی روسیه تایید شده باشد، این سند لازم نیست.
8. ارائه کارت دانشجویی برای کسانی که در سال دوم تحصیل هستند.
9.برای متقاضیان زیر 18 سال کپی مدرک تولد، رضایت‌نامه والدین برای خروج فرزندشان لازم است. این مدارک باید ثبت محضری و ترجمه رسمی به زبان روسی شده باشند.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان و هزینه‌های
پرداختی ویزای تحصیلی روسیه

اعتبار ویزای سینگل و دبل تحصیلی 90 روز است. برای تمدید ویزای تحصیلی نیاز است تا متقاضی ویزای خود را تبدیل به ویزای مولتی کند. مدت اعتبار آن باید مطابق با مدت اعتبار قرارداد تحصیلی وی باشد. ویزا مارکت این کار را به جای شما انجام می‌دهد.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
سینگل عادی
80 دلار
4 الی 20 روز کاری
مولتی عادی
240 دلار
4 الی 20 روز کاری
سینگل فوری
160 دلار
3 روز کاری
مولتی فوری
480 دلار
3 روز کاری
نکته: حتی پس از تمدید ویزا نیز مدت اعتبار آن حداکثر 1سال است.
ویزای ترانزیت روسیه
7.ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترابری یا ترانزیت برای کسانی که قصد تردد کاری برای مدت 10 روز یا 3 روز دارند، صادر می‌شود. شخصی که برای سفر به مقصد کشور سوم از روسیه به عنوان کشور واسط استفاده می‌کند، ویزای سینگل نیاز دارد. برای ویزای دوم باید از طریق سفارت روسیه در کشور مقصد اقدام شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه

1.بلیط‌های معتبر مسافرتی به مقصد روسیه و خروج از روسیه
2.ویزای معتبر کشور همسایه با روسیه که طبق برنامه سفر مشخص می‌شود. یا ویزای کشوری که قصد سفر به آن را دارید. پاسپورت کشور مقصد سفر یا نامه تاییدیه‌ای که لزوم توقف را تایید کند. این مسئله در مورد قراردادهای بین‌المللی قوانین دیگری دارد. کسانی که طبق قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی حق ورود و عبور از کشور همسایه یا مقصد را دارند، ارائه ویزا نیاز ندارند.
3.پاسپورتی که حداقل 6 ماه تاریخ انقضا از شروع اعتبار ویزا و حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد.
4. صفحه اول پاسپورت شامل اطلاعات بیوگرافی مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضا و یک عکس واضح از دارنده و صاحب پاسپورت.
5.ویزا مارکت فرم درخواست ویزا در وب‌سایت visa.kdmid.ru را برای متقاضیان پر می‌کند و متقاضی کافی است پس از مطالعه و تایید آن را امضا کند.
6.یک قطعه عکس با ابعاد 4.5 در 3.5 که واضح و دارای پس‌زمینه روشن باشد. این عکس بدون عینک دودی و روسری است. برای کشورهای دارای ملیت و مذهب حجاب اجباری، عکس با حجاب بلامانع است.
7. بیمه خدمات درمانی که معتبر و مورد تایید قوانین روسیه باشد و در طول مدت اعتبار ویزا فرد متقاضی را تحت پوشش قرار دهد.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان اعتبار و
تعرفه ویزای ترانزیت روسیه

ویزای سینگل عادی شامل ویزای 10 روزه برای تردد زمینی و ویزای 3 روزه برای تردد هوایی است. اگر هدف ترانزیت، بین دو کشوری باشد که مسیر آن‌ها از خاک روسیه عبور می‌کند، ویزای وسیله‌نقلیه چه باری و چه شخصی برای همان 10 روز و برای عبور از کوتاه‌ترین مسیر صادر می‌شود.
نحوه محاسبه مدت اعتبار ویزا براساس میانگین روزانه 500 کیلومتر مسافت طی شده در خاک روسیه است. ویزای ترانزیتی دبل فقط 1 ماه اعتبار دارد.
نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
سینگل عادی
80 دلار
4 الی 20 روز کاری
دبل عادی
128 دلار
4 الی 20 روز کاری
مولتی عادی
240 دلار
4 الی 20 روز کاری
سینگل فوری
160 دلار
3 روز کاری
دبل فوری
256 دلار
3 روز کاری
مولتی فوری
480 دلار
3 روز کاری
نکته: در دو صورت در روسیه نیاز به اخذ ویزای ترانزیت نیست: 1- اگر سفر هوایی باشد و بدون توقف صرفا از خاک روسیه عبور شود. 2- در صورتی که توقف در فرودگاه روسیه برای تعویض پرواز کمتر از 24 ساعت باشد.
ویزای الکترونیک روسیه
7.ویزای الکترونیک

ویزای الکترونیک روسیه

از اول آگوست سال 2023 رئیس جمهور روسیه دستور راه‌اندازی سیستم صدور ویزای الکترونیکی داد. این ویزای برای تمام شهرها و ایالات روسیه معتبر است. شهروندان 55 کشور خارجی مجاز به دریافت چنین ویزاهایی هستند. فهرست این کشورها به دستور دولت روسیه در 6 اکتبر 2020 نهایی شد.
ویزای الکترونیک از طریق وب‌سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه به نشانی https://electronic-visa.kdmid.ru صادر می‌شود. همچنین با نرم افزار موبایلی که در همان سایت موجود است می‌توان برای صدور این ویزا درخواست داد.

روند درخواست و دریافت ویزای الکترونیک روسیه

ویزای الکترونیکی باید چهار روز قبل از زمان ورود به سفارت روسیه از طریق وب‌سایت ثبت درخواست شود. به این درخواست عکسی از متقاضی و اسکن باکیفیت از صفحه اول و اصلی پاسپورت ضمیمه می‌شود. به جز این موارد هیچ مدرک دیگری نیاز نیست.
هزینه و تعرفه‌ها در این ویزا به‌صورت آنلاین پرداخت می‌شود. فرد دارنده ویزای الکترونیک می‌تواند با هدف مهمانی (دعوت خصوصی)، کاری، توریستی، شرکت در سمینارهای علمی، فرهنگی، اجتماعی یا رویدادهای سیاسی و اقتصادی یا مسابقات ورزشی به خاک روسیه وارد شود.

مدت اعتبار ویزای الکترونیک روسیه

اعتبار ویزای الکترونیک 2 ماه از تاریخ صدور آن است. اما دارنده ویزا تنها مجاز به اقامت در خاک روسیه به مدت 16 روز متوالی است. مدت اعتبار این ویزا به صورت آنلاین از طریق سایت وزارت امور خارجه روسیه به آدرس https://evisacheck.kdmid.ru در دسترس است.

مدت زمان اعتبار و
تعرفه ویزای الکترونیک روسیه

نوع ویزا
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
2 ماه اعتبار – 16 روز اقامت
سینگل
100 دلار
5 الی 7 روز کاری

دریافت ویزای روسیه

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

ویزا چیست؟
ویزا مجوزی است که مراجع رسمی کشور مقصد به شهروند خارجی برای حضور در آن کشور می‌دهند.

سفارت روسیه

سفارت روسیه

در ویزا مارکت راهنمای کامل اخذ ویزا وجود دارد. همچنین با کسب ارتباط با کارشناسان و مشاوران ما می‌توانید کاملا در جریان روند اخذ ویزا قرار بگیرید.

مدت زمان عادی بررسی ویزا بین 4 تا 20 روز کاری و 3 روز کاری برای درخواست‌های فوری است. این زمان از تاریخ تحویل مدارک به بخش کنسولی سفارت روسیه محاسبه می‌شود.

حداکثر 6 ماه قبل از تاریخ تعیین شده برای شروع مسافرت به روسیه.

در مواردی که رزرو هتل به‌عنوان شرط اخذ ویزا تعیین شده باشد مانند ویزای توریستی

 بهترین حالت پرسش از کارشناسان و مشاوران مجرب ویزا مارکت است. پاسپورت سیاسی برای فرد با هدف سفر رسمی که مربوط به روابط بین دولت‌هاست، صادر می‌شود. پاسپورت رسمی مخصوص کارکنان دولت و همراهان وی است. پاسپورت گردشگری و عادی برای سفرهای بین‌المللی شخصی با تایید هویت و تابعیت فرد صاحب آن است.

خیر. امضای فرم پرسشنامه صرفا به صورت دستی مجاز است.

سرویس‌های ارائه شده در سایت در صورتی که نوبت تحویل مدارک گرفتید قابل پرداخت به‌صورت آنلاین هستند. ویزا مارکت تمام مدارک و اسناد را برای شما پست کرده و لیست هزینه‌های کنسولگری را ایمیل می‌کند.

اگر برای تحویل مدارک در مرکز ویزا دیر رسیدید یا موفق به گرفتن نوبت نشدید، نگران نباشید. می‌توانید مدارک را به سالن مراجعین تحویل دهید.

در ویزا مارکت برای هر نوه ویزا هزینه‌ها و مدارک موردنیاز ذکر شده است. کافی است به صفحه ویزای موردنظر خود مراجعه کنید.

ویزای افراد زیر 18 سال صرفا با امضا و رضایت‌نامه یکی از والدین یا قیم قانونی وی قابل درخواست است.

گذرنامه، پرسشنامه ویزا به صورت چاپ و امضا شده همراه با عکس.

خیر. روزهای تعطیل مرکز صدور ویزای روسیه جمعه و شنبه است.

ویزا مارکت برای متقاضیان خود کارهای حضوری تحویل دادن مدارک و پس گرفتن مدارک را انجام می‌دهد.

بله، حتی اگر قبلا تمام مدارک را برای ویزاهای قبلی خود ارائه داده باشید، باز هم باید مدارک لازم را ارائه کنید.

خیر. اگر ویزای قبلی در تاریخی که درخواست جدید ثبت کرده‌اید هنوز اعتبار دارد، باید پاسپورت و ویزای قبلی خود را به بخش کنسولی سفارت تحویل دهید تا برای لغو ویزای قبلی اقدام کنند.