ویزا مارکت

خدمات ویزا مارکت

پیکاپ ویزا

در مراحل و روند درخواست ویزا حداقل دو بار لازم است به سفارت‌خانه کشور مد نظر مراجعه کنید. یک بار برای برای انجام مصاحبه، انگشت‌نگاری، ثبت ویژگی‌های بیومتریک و تحویل برخی مدارک به سفارت؛ بار دیگر برای درج ویزا در پاسپورتتان زمانی که با درخواست ویزای شما موافقت شده است.
بااین‌وجود، بنا به دلایل سیاسی برخی از کشورها مانند آمریکا و کانادا در ایران سفارتی ندارند که بتوانید به آن مراجعه کنید. درنتیجه باید به سفارت آن‌ها در یکی از کشورهای همسایه بروید و از نظر زمان و هزینه لازم است مقدار قابل‌توجهی از منابع را بدین سفر اختصاص دهید.
بدیهی است که مرحله اول حضور خودتان الزامی است و باید خودتان شخصا نزد سفارت بروید. اما برای مرحله دوم سه گزینه پیش‌رو دارید. یک راه می‌تواند این باشد که پس از مصاحبه در همان کشور همسایه بمانید و منتظر مشخص شدن وضعیت پرونده‌تان باشید. در این صورت اگر با درخواست ویزا موافقت شده باشد می‌توانید پس از دریافت آن به کشور برگردید. اینجا زمانی که باید منتظر بمانید دقیقا مشخص نیست و لزوما هم قرار نیست با درخواست ویزا موافقت شود.
می‌توانید هم پس از انجام مصاحبه و کارهای حضوری‌تان به کشور برگردید و هر زمان که ایمیل مبتنی‌بر موافقت درخواست ویزا به دستتان رسید، دوباره به کشور واسطه بروید. اما یک راه سوم هم وجود دارد و آن این است که انجام این مرحله را برون‌سپاری کنید. با تمهیدات قانونی که اندیشیده شده است می‌توانید به‌صورت کاملا مجاز و قابل‌قبول این وظیفه را به یک موسسه یا شخص دیگری محول کنید؛ به این کار پیکاپ ویزا می‌گویند.
فرآیند و مسیر

فرآیند پیکاپ ویزا در ویزامارکت

برای شروع فرآیند پیکاپ ویزا لازم است که شما ایمیلی از سفارت دریافت کنید که نشان می‌دهد با درخواست ویزای شما موافقت شده است. پس از آن می‌توانید با ویزامارکت ارتباط برقرار کنید و این فرایند را شروع کنید. دقت داشته باشید که به محض دریافت ایمیل شروع کنید به انجام هماهنگی‌های لازم برای پیکاپ ویزا؛ زیرا معمولا در ایمیل هم قید می‌شود که در یک زمان مقرر مثلا 30 روه فرصت دارید برای دریافت ویزای خود به سفارت مراجعه کنید.
پس از مشاوره با کارشناسان ویزامارکت، تمام مدارکی که لازم است به سفارت برده شود را به دست ما می‌رسانید. ما معمولا یکی دو بار در هفته برای هرکدام از کشورها همسایه پرواز داریم. با اولین پرواز مدارک شما و شخصی که موظف شده است به نیابت از شما پیکاپ ویزا را انجام دهد، به‌سوی سفارت مورد نظر می‌فرستیم.
پس از طی کردن مراحل لازم و دریافت پاسپورت ویزاشده، مدارکتان به کشور بازگشته و صحیح و سالم به شما تحویل داده می‌شوند.
پیکاپ ویزا
فرآیند پیکاپ ویزا در ویزامارکت
خدمات ویزا مارکت

خدمات پیکاپ ویزا

با کارشناسان حرفه ای ویزامارکت، ویزای خود را دریافت کنید.

آمریکا از جمله کشورهای فاقد سفارت در ایران است که برای دریافت ویزای آن باید به یکی از کشورهای اطراف مراجعه کنیم. هزینه لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از 180 تا 300 دلار متغیر است و مدت زمان لازم هم بین 2 الی 4 هفته کاری خواهد بود. جهت دریافت مشاوره و هماهنگی‌های لازم برای انجام پیکاپ ویزای آمریکا توسط ویزامارکت می‌توانید با متخصصان ما ارتباط حاصل کنید. همچنین برای پاسخ دادن به هر سوالی که راجع به پرونده ویزای آمریکای خودتان دارید، می‌توانید روی همراهی ما حساب باز کنید.
باتوجه به اینکه کانادا سفارتی در ایران ندارد برای انجام امور حضوری از جمله پیکاپ ویزای کانادا باید به ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کرد. پس از دریافت ایمیل تایید 30 روز برای تحویل پاسپورت و درج ویزا در آن فرصت خواهید داشت. هزینه پیکاپ ویزای کانادا از امارات بین 250 تا 440 است. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر راجع به استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا در ویزامارکت می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.
دریافت ویزای انگلیس برای ایرانیان کمی سخت‌تر از ویزای سایر کشورهاست. در ایران سفارت انگلیس را داریم؛ ولی این خدمات مربوط به درج ویزا را ارائه نمی‌دهد. در نتیجه ناچار هستیم به کشورهای همسایه مراجعه کنیم. گفتنی است از زمانی که ایمیل موافقت با درخواست ویزا را دریافت می‌کنید 14 روز برای بردن پاسپورت به سفارت وقت دارید. هزینه پیکاپ ویزای انگلیس بسته به یک‌طرفه یا دوطرفه بودن و سفارت مد نظر بین 50 تا 200 دلار متغیر است. برای اطلاع یافتن از قیمت دقیق و به‌روز با توجه بر رونده خودتان و همچنین دیگر جزئیات یا سوال‌هایی که ممکن است درباره فرآیند پیکاپ ویزای انگلیس برایتان پیش بیاید می‌توانید از خدمات مشاوره ویزامارکت استفاده کنید.

سوالات متداول

مزایای پیکاپ ویزا چیست؟

با استفاده کردن از این خدمت ویزا مارکت، صرفه‌جویی قابل‌‌توجهی در هزینه‌ها صورت می‌گیرد. زیرا دیگر لازم نیست برای بلیت رفت ‌‌و برگشت، محل اقامت و خورد و خوراک پولی خرج کنید. صرف هزینه برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزای یک موسسه واسطه به‌مراتب تصمیم بهتری است نسبت به مراجعه خود شما به سفارت در کشور واسطه.

همچنین در زمانی که صرف می‌کنید صرفه‌جویی رخ می‌دهد. شما می‌توانید همین‌جا در کشورمان دنبال بقیه کارهای خود باشید. می‌توانید روزهای منتهی به سفرتان را به‌نحو دیگری بگذرانید تا اینکه آن‌ها را در راه رفت‌وبرگشت به کشورهای همسایه و صرفا برای درج برچسب ویزا بگذرانید.

در حقیقت این دو عبارت به یک کار اشاره دارند و ممکن است به جای یکدیگر به‌کار بروند؛ یعنی معادل هم هستند. در فرآیند پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت، شخصی که به او وکالت داده‌اید با دردست‌داشتن پاسپورت شما به سفارت مراجعه می‌کند. سپس برچسب یا مهر ویزا روی پاسپورت درج می‌شود و پس از بازگشت به ایران تمام مدارک را به شما تحویل می‌دهد. پس پیکاپ ویزا می‌تواند پیکاپ پاسپورت نیز محسوب شود.

معمولا کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی به علت نزدیکی جغرافیایی از مقاصد پرطرفدار برای انجام پیکاپ ویزا هستند. فاصله کمتر بین کشور ما و این کشورهای واسطه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان انجام این فرایند می‌شود. در ترکیه دو سفارت آنکارا و استانبول، در امارات دو سفارت ابوظبی و دبی و در ارمنستان سفارت شهر ایروان را داریم.

هزینه‌ای که در پیکاپ ویزا صرف می‌شود دو قسمت دارد. یک بخش آن هزینه‌ای است که باید به سفارت پرداخت شود. بخش دیگر هزینه‌ای است که بابت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا به شرکت واسطه پرداخت می‌کنید. مجموع دو هزینه در هرصورت به‌صرفه‌تر از مراجعه خود شما به سفارت خواهد بود. در ضمن میزان این هزینه بسته به اینکه ویزای کدام کشور را می‌خواهید و در کدام سفارت اقدام می‌کنید، متفاوت است.

مدارکی که برای پیکاپ لازم است ممکن است باتوجه‌به نوع ویزای درخواستی و نظر سفارت، تفاوت‌هایی داشته باشند. اما بدیهی است که پاسپورت و وکالت‌نامه معتبر در هرصورت مورد نیاز هستند. از دیگر مدارک لازم می‌توان به پرینت ایمیل سفارت و رسید سفارت، شناسنامه، یک قطعه عکس و برخی فرم‌ها نظیر DS 160 اشاره کرد.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزا نیز به عوامل مختلفی نظیر کشور مد نظر و سفارت بستگی دارد. ولی به‌طور کلی می‌توان گفت از 10 الی 25 روز کاری زمان را باید صفر تا صد این فرآیند در نظر داشته باشید.

در پیکاپ یک‌طرفه ماجرا این طور پیش می‌رود که شخص پاسپورت خود را را تحویل VAC یا مرکز درخواست ویزا می‌دهد و بعدا موسسه مهاجرتی واسطه‌ای به نمایندگی از وی پاسپورت ویزاشده را دریافت خواهد کرد. اما در پیکاپ دوطرفه موسسه واسط هم به نمایندگی از فرد پاسپورت او را به VAC تحویل می‌دهد و هم پس از  مندرج شدن ویزا در آن تمام مدارک را بازگردانده و به متقاضی ویزا تحویل می‌دهد.