ویزا مارکت

رزرو وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

برای دریافت وقت سفارت آلمان باید از شرکت کارگزاری ویزامتریک اقدام شود. تمام اقدامات لازم به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای گرفتن ویزاهای توریستی، دانشجویی و کاری کارگزاری ویزامتریک خدمات ارائه می‌دهد. همچنین این کارگزاری برای روند تایید مدارک نیز خدمات دارد. برای سایر ویزاهای آلمان مانند پیوستن به خانواده باید از خود سفارت آلمان اقدام کنید.

دریافت و رزرو وقت سفارت آلمان با ویزا مارکت

The time of the German Embassy

رزرو و روند تعیین وقت سفارت

رزرو و روند تعیین وقت سفارت آلمان

مرحله اول برای گرفتن وقت سفارت آلمان، پرداخت هزینه است. از طریق شرکت ویزامتریک پس از پرداخت هزینه وقت برای شما تعیین می‌شود تا قبل از تایید پرداخت هزینه هیچ وقتی رزرو نمی‌شود.
در مرحله دوم باید اقدام به تعیین تاریخ کنید. 24 ساعت پس از پرداخت هزینه در سایت ویزامتریک، از طریق منوی روش‌های درخواست می‌توانید وارد شوید. در این مرحله پس از انتخاب گزینه «رزرو قرار ملاقات» با انتخاب «روند انتصاب» می‌توانید وارد بخش «تعیین نوبت» شوید.
پس از آن باید نوع ویزایی که می‌خواهید برای آن وقت سفارت بگیرید را انتخاب کنید. برای این مرحله نیاز به ایجاد حساب کاربری در ویزامتریک نیست. کافی است با همان شماره کارتی که هزینه تعیین وقت را پرداخت کردید و تاریخ پرداخت هزینه وارد بخش تعیین نوبت شوید.

برای تایید مدارک نیز همین مراحل طی می‌شوند. فرایند تکمیل رزرو وقت سفارت زمانی تکمیل خواهد شد که ایمیل تاییدیه برای شما ارسال شود. آخرین مرحله بررسی وضعیت نوبت رزرو در سامانه ویزامتریک است. از بخش «تغییر تاریخ قرار ملاقات» علاوه‌بر چک کردن وقت تعیین شده، در صورت تمایل می‌توانید وقت خود را تغییر دهید.

Receive immediate and golden time

وقت سفارت آلمان 2
وقت فوری و طلایی

دریافت وقت فوری و طلایی

برای درخواست‌های ویزای تحصیلی یا توریستی وقت ملاقات فوری وجود ندارد. اگر متقاضی شرایط اضطراری مانند زایمان، بیماری یا دلایل بشردوستانه داشته باشد می‌تواند با توضیح کامل شرایط، وقت فوری تقاضا کند. با داشتن پیشنهاد کاری تایید شده از کشور آلمان می‌توانید بدون نوبت و درخواست قبلی، وقت سفارت بگیرید. کافی است تمام مدارک خود را بدون کم و کاست به دفتر ویزامتریک تحویل دهید.

در صورت درخواست خدمات بیشتری از قبیل عکاسی، کپی مدارک یا پیگیری وضعیت درخواست رایگان، وقت سفارت VIP تعریف شده است. مدت انتظار برای رزرو نوبت در وقت VIP سفارت آلمان کمتر نیست و صرفا هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

تغییر نوبت‌دهی برای ویزای تحصیلی

سفارت آلمان از دوم آذر سال 1402 قوانین خود را در نوبت‌دهی و دریافت مدارک تغییر داده است. نوبت‌دهی درخواست ویزاهای تحصیلی در دو مرحله‌ای انجام می‌شود. ابتدا باید در فهرست انتظار سفارت ثبت‌نام کرده و ایمیل تأییدیه‌ دریافت کنید. سپس شرکت ویزامتریک زمان ارائه فرم درخواست را براساس ترتیب زمانی افراد ثبت‌نامی از طریق ایمیل اعلام می‌کند.
با راه‌اندازی سامانه جدید نوبت‌دهی در حال حاضر پیش‌بینی زمان انتظار تا نوبت قطعی امکان‌پذیر نیست. افرادی که از یک موسسه تحقیقاتی پذیرش فرصت مطالعاتی دارند می‌توانند بدون تعیین وقت قبلی، درخواست خود را به ویزامتریک بدهند. از اعضای خانواده این افراد که همزمان ویزای الحاق به خانواده پر کرده‌اند، نیز بدون وقت قبلی، مدارک پذیرفته می‌شود. دانشجویان نیاز به تایید مدارک ندارند.

تغییرات سامانه نوبت‌دهی برای تایید مدارک اصل و کپی

سامانه‌ی نوبت‌دهی برای تأیید مدارک و کپی آن‌ها از تاریخ 25 آبان 1402 تغییراتی داشته است. نوبت‌دهی در دو مرحله‌ انجام می‌شود. در مرحله اول پس از ثبت نام اولیه، ایمیل تاییدیه ثبت‌نام را از ویزامتریک دریافت خواهید کرد. در مرحله بعد ایمیل دیگری برای تعیین نوبت زمان ارائه درخواست تایید مدارک و تصدیق کپی ارسال می‌شود
در تغییرات جدید متقاضیان می‌توانند همزمان مدارکِ خود و اعضای درجه‌ی یک خانواده‌شان (همسر+ فرزندان) تحویل دهند. به کمک این تغییر یک خانواده در یک نوبت وقت رزرو می‌کند و نیاز به درخواست برای هر فرد به صورت جداگانه نخواهد بود.
تعیین وقت سفارت

تعیین وقت سفارت آلمان در ایران

برای درخواست ویزای پیوستن به خانواده، ویزای ورود مجدد باید به صورت حضوری به سفارت آلمان مراجعه کنید. همچنین برای گرفتن مجوزهایی مانند فوت و تولد و گواهی‌های نقل و انتقال نیز باید وقت سفارت را به صورت حضوری دریافت کنید. برای سایر ویزاها مانند ویزای تحصیلی و کاری نیاز به وقت حضوری نیست.

The cost of the time of the German Embassy

هزینه وقت سفارت

هزینه وقت سفارت آلمان

برای ویزاهای تحصیلی، توریستی و کاری که از طریق کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود، باید ابتدا 30 یورو نقدی پرداخت کنید. اگر درخواست وقت ملاقات VIP داشته باشید، مبلغ اولیه 75 یورو خواهد بود. ویزامتریک برای ویزای توریستی و تحصیلی 1300000 تومان و برای تایید مدارک یک میلیون تومان هزینه دریافت می‌کند. البته این مبالغ پس از تایید مدارک و ثبت اثر انگشت، عودت داده می‌شود.
سایر هزینه‌ها در جدول  ارائه شده‌اند.
خدمتی که ارائه می‌شود
مبلغ پرداختی
پر کردن فرم درخواست
10 یورو برای هر نفر
گرفتن عکس بیومتریک
8 یورو برای هر نفر
کپی، ارسال فکس یا پرینت
30 سنت به ازای هر صفحه
خدمات CARGO (ارسال مدارک با پیک)
9 یورو برای هر نفر
خدمات اطلاع رسانی
ایمیل رایگان، یک یورو برای هر پیامک، 3 یورو برای هر تماس
تایید کردن اصل مدارک
30 یورو
25 یورو
30 یورو

سایر موارد مهم در تعیین وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت صرفا برای تایید هویت و اطلاعات بیومتریک است و مصاحبه با افسر کنسولگری ندارد. هنگام ثبت درخواست وقت سفارت توجه داشته باشید که بین مصاحبه و تاریخ سفر شما حداکثر 90 روز فاصله باشد.
برای رعایت قوانین کارگزاری ویزامتریک از بردن تلفن همراه و هرگونه وسیله که به عنوان سلاح تلقی شود خودداری کنید. همچنین همراه بردن حیوانات، خوراکی و کیف‌های بزرگ‌تر از کیف‌دستی نیز غیرمجاز است.

رزرو وقت سفارت آلمان

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

چه مدارکی برای گرفتن وقت سفارت آلمان لازم است؟
برای تعیین وقت سفارت آلمان، فرم درخواست ویزای آلمان یا همان ویزای شینگن، پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار که یک صفحه خالی داشته باشد، دو قطعه عکس و بیمه مسافرتی به همراه کپی بلیط رزرو رفت و برگشت لازم است است.

بله برای مقاصد فوری مثل بیماری یا دلایل بشردوستانه ممکن است ویزای فوری صادر شود.

؟ بله. اگر به دلایلی نمی‌توانید فرم آنلاین را پر کنید می‌توانید فرم درخواست را به صورت دستی پر کنید. اما این امر ممکن است منجر به طولانی‌تر شدن انتظار برای ارسال درخواست شما شود.

خیر. نمی‌توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید باید از صحت کامل اطلاعات مطمئن شوید. در غیر این صورت باید مجدد درخواست خود را پر کنید.

هر دو زبان انگلیسی و آلمانی مجاز هستند.

؟ بله. درصورتی که مدارک شما نیاز به تکمیل شدن داشته باشد، طی ایمیلی از طرف ویزامتریک به شما برای رفع نقض اعلام می‌شود.

تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک ۳۲۴ آدرس سفارت است. ساعت کاری روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه، از ساعت 6/45 تا 14/30 است، اما فقط افراد با تعیین وقت قبلی می‌توانند وارد سفارت شوند.

خیر، طبق همان نوبتی که به شما داده شده عمل کنید. فقط توجه داشته باشید که همه‌ی مدارک خواسته شده را بدون نقص تحویل دهید.

خیر با مراجعه نکردن در زمان مقرر به سفارت هزینه شما از دست می‌رود

احتمالا با ایمیل اشتباه ثبت نام انجام داده‌اید. با ارسال تصویر گذرنامه خود به [email protected] از طریق ایمیل صحیح، درخواست لغو تقاضای وقت خود کنید. درخواست وقت شما طی 5 روز کاری لغو خواهد شد و می توانید مجدداً ثبت نام نمائید.

نیازی نیست هیچ کاری بکنید. هنگام رفتن به مصاحبه، گذرنامه قبلی و جدید خود – اگر گذرنامه قبلی خود را دیگر در اختیار ندارید – کپی گذرنامه قبلی و یا گزارش پلیس که حاوی شماره گذرنامه قبلی باشد را به همراه داشته باشید. نیازی به تغییر شماره گذرنامه در سامانه تعیین وقت وجود ندارد.