ویزا مارکت

خدمات ویزا مارکت

رزرو وقت سفارت

برای دریافت اجازه ورود به کشور مورد نظرتان چه برای یک سفر کوتاه‌مدت باشد و چه برای اموری مانند تحصیل و کار، نیاز به گرفتن ویزای آن کشور دارید. در مراحلی که برای دریافت ویزا طی می‌کنید، نیاز است که یک یا دو بار به سفارت آن کشور مراجعه کنید. یک بار برای تحویل مدارک و بار دیگر برای درج ویزا در پاسپورت که البته نیازی به حضور خودتان نیست و می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

در مرحله اول بسته به اینکه قصد دریافت ویزای کدام کشور را دارید و نوع ویزایی که درخواست داده‌اید چیست، کاری که برای انجام آن به سفارت مراجعه می‌کنید، متفاوت است. گاهی ممکن است صرفا برای تحویل دادن مدارک که آماده‌کرده‌اید، ثبت ویژگی‌های بیومتریک و انگشت‌نگاری به سفارت مراجعه کنید. گاهی هم نیاز است با افسر مهاجرت مصاحبه داشته باشید.
به دلیل تقاضای روزافزون گرفتن ویزا و برای جلوگیری از شلوغ شدن یا بی‌نظمی در سفارت، لازم است که از قبل وقت سفارت بگیرید. بدیهی است که فقط در زمان مقرر می‌توانید آن‌جا حضور داشته باشید و روند پرونده خود را طی کنید. در زمانی غیر از آن موعد تعیین‌شده شما اجازه ورود به سفارت برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک را نخواهید داشت.
وقت سفارت

خدمات رزرو وقت سفارت

با کارشناسان حرفه ای ویزامارکت، وقت سفارت خود را رزرو کنید.

همان‌طور که می‌دانید آمریکا در کشور ما سفارتی ندارد و برای امور حضوری باید به کشورهایی مانند امارات متحده عربی، ترکیه یا ارمنستان مراجعه کنید. برای گرفتن وقت سفارت باید در اسرع وقت اقدام کنید زیرا معمولا زمان انتظاری طولانی دارد. شما ممکن است ماه‌ها منتظر بمانید تا نوبتتان شود. هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد و چیزی حدود 190 دلار است. اگر برای رزرو وقت سفارت آمریکا به مشکلی برخورده‌اید یا به علت ازدحام بیش‌ازحد قادر به پیدا کردن وقت خالی در سفارت‌های کشورهای همسایه نیستید می‌توانید از ما کمک بخواهید تا ویزامارکت راه را برای شما هموارتر ‌کند.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی فرانسه را داریر باید به کارگزاری VFS مراجعه کنید. در غیر این صورت و برای دریافت ویزای تحصیلی، کاری و موارد دیگر باید به سفارت و Campus France ایمیل بزنید. محل کارگزاری VFS در میدان هروی تهران واقع شده است.  برای جلوگیری از رزرو وقت توسط ربات‌ها در بدو امر لازم است مبلغی حدود 200 هزار تومان پرداخت کنید که بعدا به شما بازگردانده می‌شود. اما در روز مراجعه به مرکز VFS هم باید نقدا 40 یورو بابت خدمات مربوطه پرداخت کنید. اگر سوالی در رابطه با گرفتن وقت سفارت فرانسه دارید یا می‌خواهید ویزامارکت این کار را برای شما انجام دهد، می‌توانید روی ما حساب کنید.
تعیین وقت سفارت آلمان آنلاین و از طریق سایت رسمی کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. البته این سایت فقط برای ویزاهای دانشجویی، توریستی و کاری پاسخگوی شما خواهد بود و برای سایر ویزاها باید از طریق خود سفارت وقت رزرو کنید. هزینه رزرو وقت عادی از طریق شرکت ویزامتریک 30 یورو است. البته بابت رزرو وقت ویزای توریستی یا تحصیلی هزینه‌ای هم از شما گرفته می‌شود که قرار است بعدا به شما بازگردانده شود. برای مشاوره درباره وقت سفارت آلمان می‌توانید با کارشناسان ویزامارکت تماس حاصل کنید.
تعیین وقت سفارت هلند در ایران از طریق سایت کارگزاری رسمی VFSGlobal انجام می‌شود. معمولا چیزی حدود 3 ماه باید در انتظار بمانید و برای 90 روز بعد به شما وقت داده می‌شود. البته اگر دعوت‌نامه‌ای مبنی بر یک هدف تجاری یا قرار کاری یا یک اقدام پزشکی ارائه کنید، می‌توانید زودتر و برای 1 الی 2 هفته بعد وقت بگیرید. در صورتی که با هرگونه سوال یا مشکل در فرآیند رزرو وقت سفارت هلند مواجه شدید یا می‌خواهید از ابتدا مشاوران ویزامارکت این کار را برای شما انجام دهند، با ما ارتباط برقرار کنید.
برای گرفتن وقت سفارت مجارستان باید از طریق سایت رسمی کارگزاری VFSGlobal اقدام کنید. به‌صورت کلی زمان انتظار برای این سفارت 7 روز کاری است. اما اگر موردی اضطراری مانند یک عمل جراحی یا یک قرار ملاقات مهم دارید، با ارائه مدارک لازم می‌توانید زودتر هم وقت بگیرید. هزینه رزرو وقت ملاقات با سفارت مجارستان 200 هزار تومان است و بعدا در قالب کارت نقدی به افراد باز می‌گردد. در صورتی که به راهنمایی بیشتر نیاز دارید یا قصد دارید پروسه گرفتن وقت سفارت مجارستان را به کارشناسان ویزامارکت بسپارید، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

از کجا وقت سفارت بگیرید؟

مسئول تعیین وقت سفارت یا خود کنسولگری کشور مد نظر است یا شرکت‌های کارگزاری مختلفی که وجود دارند. شرکت VFSGlobal بزرگترین شرکت کارگزاری موجود در ایران است. با این شرکت می‌توانید برای کشورهای فرانسه، انگلستان، هلند، سوئیس، اوکراین، آفریقای جنوبی، یونان و چندین کشور دیگر وقت سفارت رزرو کنید. برای سفارت آلمان باید به شرکت ویزامتریک و برای سفارت ایتالیا به شرکت CKGSIR مراجعه کنید.

ممکن است که شما مشکلی در تهیه کردن مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید، نداشته باشید. همچنین شاید نیاز نداشته باشید که فرم ویزایتان یک بار قبل از تحویل به سفارت بازنگری و در صورت لزوم اصلاح شود. در این صورت خودتان هم می‌توانید وقت سفارت بگیرید. اما اگر در هر کدام از موارد گفته‌شده نیاز به مشورت با کسی دارید، بهتر است تعیین وقت سفارت را به یک موسسه مهاجرتی بسپارید.

علاوه‌بر این، موسسه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، به دلیل پیشینه طولانی در این زمینه با سیستم‌های رزرو وقت اکثر سفارت‌ها آشنایی دارند و می‌توانند دقیقا در زمانی که امکان گرفتن وقت در سایت‌ها فعال می‌شود، این کار را برای شما انجام دهند و زیاد چشم‌انتظار نمانید.

به‌طور کلی وقتی که به شما داده می‌شود ممکن است هفته‌ها بعد باشد و زمانی طولانی در لیست انتظار بمانید. حال فرض کنید به مراسم یکی از اقوام نزدیکتان در کشوری دیگر دعوت شده‌اید یا یک قرار ملاقات مهم کاری به شما پیشنهاد شده ‌است. شاید هم دانشگاهی که دقیقه‌نودی برای آن اپلای کرده‌اید زمان مشخصی را برای حضور شما در نظر گرفته است و خیلی فرصت ندارید. خلاصه به دلایل مختلفی ممکن است نیاز داشته باشید که در اسرع وقت، مثلا در روزهای آتی و در کمتر از دو هفته به سفارت مراجعه کنید.

خوشبختانه سفارت‌ها هم تمهیداتی را اندیشیده‌اند و برای شرایطی مانند آنچه گفته شده می‌توانید از امکان رزرو وقت فوری استفاده کنید. تنها فرقی که دارد این است که در بسیاری از موارد باید هزینه بیشتری نسبت به وقت سفارت عادی بپردازید.

بعضی سفارت‌ها گزینه دیگری به نام وقت VIP دارند. در صورت رزرو وقت VIP شما با پرداخت هزینه بیشتر در محیطی لاکچری و همراه با تشریفات بیشتر امور مربوط به ویزا را انجام می‌دهید. همچنین آپشن‌هایی مانند عکاسی و پیگیری روند پرونده با استفاده از پیامک برای شما رایگان می‌شود.

در واقع نباید فکر کنید که وقت فوری و وقت VIP معادل هم هستند. برخلاف وقت فوری در این مدل از تعیین وقت هیچ تسریعی برای پرونده شما اعمال نمی‌شود و همچنان ممکن است روزها و هفته‌ها منتظر رسیدن نوبت خود باشید.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که وقت‌های عادی سفارت‌ها ممکن است زودتر پر شوند و تا زمان بعدی باز کردن وقت جدید لازم است مننظر بمانید. درحالی‌که وقت VIP خواهان کمتری دارد و ممکن است دیرتر پر شود.

متاسفانه خیر. اگر می‌خواهید بدانید که وقت‌های جدید جهت رزرو وقت سفارت چه زمانی روی سایت قرار می‌گیرند، لازم است در ساعات مختلف و روزهای متوالی به سایت مراجعه کنید. در این صورت می‌توانید با الگوی زمانی قرار دادن وقت‌های خالی روی سایت آشنا شوید و در زمان مناسب این کار را انجام دهید.

در واقع یکی از دلایلی که بسیاری از افراد گرفتن وقت از سفارت مد نظر خود را به ویزامارکت و سایر موسسه‌های مهاجرتی می‌پسارند، همین است. کارشناسان ویزامارکت به تعداد دفعات زیاد و  برای افراد مختلف اقدام به تعیین وقت سفارت کرده‌اند. به همین علت سابقه زیاد با الگوریتم گرفتن وقت از سایت آشنایی دارند و با زحمت کمتری می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند.