ویزا مارکت

اخذ ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا

ویزای کانادا مجوز ورود به کشور کانادا است. این ویزا به‌صورت یک مهر در پاسپورت ثبت می‌شود. شرایط دریافت ویزای کانادا پیچیده و دشوار نیست. ویزای کانادا نسبت به سایر کشورهای اروپایی یا شنگن متقاضی بیشتری دارد. ویزا مارکت تمام آنچه برای اخذ ویزای کانادا نیاز دارید جمع‌آوری کرده است.
دریافت ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به دو دسته اصلی موقت و دائم تقسیم‌بندی می‌شود. ویزای موقت برای اهداف کوتاه مدت مانند گردشگری، دیدار با خانواده، تحصیل یا انجام یک معامله است. با ویزای دائم می‌توان برای مقاصد سرمایه‌گذاری یا شغلی به کانادا سفر کرد. ویزای تحصیلی و کاری در هر دو دسته می‌توانند قرار بگیرند. هر یک از این ویزاها خود به دسته‌های کوچکتری با توجه به هدف سفر تقسیم می‌شوند.
ویزاهای موقت شامل ویزاهای توریستی، بازدید از خانواده کوتاه مدت، ویزای کارگری کوتاه مدت، ویزای کار در تعطیلات، ویزای روابط سیاسی، ویزای محرمانه، ویزای تسهیلات، ویزای راه‌اندازی کسب‌و‌کار یا نمایندگی، ویزای تولد فرزند، و ویزای تحصیلی کوتاه مدت است.
ویزاهای دائمی شامل ویزای راه‌اندازی کسب‌و‌کار با داشتن مهارت‌های خاص در رشته‌هایی مانند ورزشی، فرهنگی، کشاورزی هستند. ویزای سرمایه‌گذاری نیز برای کسانی که حداقل سرمایه 800 هزار دلاری دارند، یک ویزای دائمی است. البته ویزای کاری را می‌توان پس از گذشت مدت زمان قانونی و کسب تجربه کاری کافی به اقامت دائم تبدیل کرد.
ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یک ویزای موقت است. با اخذ ویزای توریستی برای گشت‌وگذار در کانادا، دیدار با خانواده یا اهداف کاری کوتاه‌مدت می‌توانید به کانادا سفر کنید. ویزای توریستی به‌صورت یک‌بار ورود و چندبار ورود صادر می‌شود.
با ویزای یک‌بار ورود در صورت ترک خاک کانادا مجددا باید درخواست ویزا دهید و مراحل را از اول طی کنید. ویزای توریستی به‌صورت چندبار ورود نیز صادر می‌شود. فرد با این ویزا می‌تواند تا زمانی‌ که پاسپورتش باطل شود در هر بار ورود به کانادا تا 6 ماه بماند.
شرایط دریافت

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل از ارائه درخواست برای ویزای توریستی داشتن شرایط اولیه اهمیت دارد. درصورتی‌که فرد درخواست‌کننده شرایط اولیه را نداشته باشد، درخواست ویزا رد می‌شود.
همچنین باید افسر کنسولگری را متقاعد کنید که قصد ندارید با این ویزا در کانادا بمانید یا پناهنده شوید. ارائه مدارکی مانند بلیط برگشت به ایران و مدارک اثبات وابستگی شما به ایران برای بازگشت به کشور الزامی است.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا به هدف سفر و کشوری که فرد تبعه آن است، بستگی دارد. همچنین ملیت مسافر و راه منتخب فرد برای سفر به کانادا نیز روی مدارک لازم تاثیرگذار است.
مدارک اصلی مورد نیاز در زیر لیست شده‌اند. هر مدرک اضافی مورد نیاز در هنگام ثبت درخواست متناسب با نوع سفر، اعلام خواهد شد. تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و مهر رسمی دارالترجمه داشته باشند.
گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار. اگر سابقه سفر بیشتری دارید گذرنامه‌های قدیمی خود را نیز ارائه کنید.
دو قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5 که حداکثر در 6 ماه گذشته گرفته شده باشند.
تمام مدارک مربوط به شغل یا کسب‌وکار. مانند گواهی مشغول به کار بودن، مبالغ حقوق دریافتی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست حقوق کارکنان.
صورتحساب 6 ماه اخیر بانک و اظهارنامه تمکن مالی که از بخش بین‌الملل بانک خود دریافت خواهید کرد.
بیمه‌نامه خدمات درمانی برای مواقع حساس. این بیمه‌نامه باید سقف پوشش 30 هزار یورو داشته باشد. بیمه‌نامه باید دارای اعتباری به اندازه دو روز بیشتر از روزهای سفر شما باشد.
بلیط رفت و برگشت هواپیما که نشان‌دهنده زمان دقیق ورود و خروج شما از خاک کانادا خواهد بود.
مدارک مربوط به محل اقامت. این مدرک می‌تواند واچر هتل یا دعوت‌نامه فردی که در خانه او اقامت می‌کنید باشد. در دعوت‌نامه باید مدت اقامت و آدرس دقیق فرد نوشته شود.
نامه شرح درخواست شما که به کاورلتر نیز شناخته می‌شود و شامل شرح کاملی از جزئیات سفر است.
سایر مدارک شناسایی مهم مانند شناسنامه، سند ازدواج، سوابق بیمه تامین اجتماعی نیز باید ارائه شوند. اگر برای فرزند زیر 18 سال درخواست ویزا می‌شود، باید نامه رضایت والدین همراه درخواست ارائه شود. برای دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.

هزینه

هزینه ویزای توریستی

هزینه ویزای توریستی برای بررسی درخواست ویزا نفری 100 دلار و برای ثبت اطلاعات بیومتریک 85 دلار است. این هزینه با‌توجه‌به تعداد نفراتی که با شما سفر خواهند کرد، تغییر می‌کند که هنگام ثبت درخواست اعلام می‌شود.

مدت زمان پاسخگویی

پس از پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا، پردازش درخواست شروع می‌شود. رسیدگی به درخواست‌های ویزا بستگی به فصل، حجم درخواست‌های ثبت‌شده و شرایط هر فرد متفاوت است. زمان دقیق پاسخگویی به درخواست از طرف سفارت و کنسولگری مشخص نیست. تجربه کارشناسان ویزا مارکت نشان می‌دهد که مدت انتظار متوسط 57 روز است.
مدت اعتبار

مدت اعتبار ویزای توریستی

ویزای توریستی بسته به نحوه درخواست آن اعتبار متفاوتی دارد. معمولا ویزای توریستی با اعتبار 6 ماهه صادر می‌شود. برای ویزای توریستی که با دعوت‌نامه اخذ شده‌اند اعتبار 12 ماه است. سوپر ویزای توریستی وجود دارد که برای والدین اشخاص مقیم کانادا صادر می‌شود. با داشتن سوپر ویزا والدین فرد می‌توانند تا 10 سال همراه او در کانادا زندگی کنند.

نکات مهم در مورد ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی را پس از پایان مدت اعتبار آن می‌توان تمدید کرد. تمدید ویزای توریستی رایگان است.
برای تایید درخواست تبدیل و تمدید ویزای توریستی مدارک و ادله قابل‌قبول داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است درخواست شما رد شود.
سوپر ویزا

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا به‌نوعی ویزای توریستی با مدت اقامت بالا است. این ویزا برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ افرادی صادر می‌شود که شهروندی کانادا و کارت PR دارند.

شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا

برای دریافت سوپر ویزا شرط اصلی داشتن پاسپورت معتبر و تمکن مالی است. همچنین شخص دعوت کننده باید طبق جدول حقوق، حداقل‌هایی را برای اجازه دعوت مهمان به کانادا داشته باشد. فرد متقاضی سوپر ویزا باید توسط یک شرکت کانادایی بیمه شود. مدت اعتبار این بیمه باید حداقل یک سال و پوشش‌دهی آن تا سقف 100 هزار یورو باشد.

مدارک لازم برای سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا یکی از زیرمجموعه‌های ویزای توریستی است و مدارک مشابه با آن باید ارائه شود. مدارک به دو صورت آنلاین و آپلود در سایت سفارت کانادا یا حضوری در دفتر سفارت قابل ارائه است. در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است. برای تحویل حضوری مدارک باید به یکی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، ارمنستان یا گرجستان بروید.
فرد دعوت‌کننده باید مدارک شناسایی خود که اثبات‌کننده رابطه خویشاوندی با شماست را ارائه کند. همچنین فرزند یا نوه شما باید تمکن مالی داشته باشد. او باید طی یک نامه کتبی تقبل هزینه‌های شما را طی اقامتتان در کانادا اعلام کند.

هزینه سوپر ویزای کانادا

هزینه بررسی درخواست سوپر ویزا توسط سفارت 100 دلار است. هزینه انگشت نگاری جداگانه و به مبلغ 85 دلار دریافت می‌شود. در صورتی که افسر کنسولگری آزمایشات سلامت درخواست کند، هزینه آن‌ها جدا و به عهده متقاضی خواهد بود.

فاصله درخواست تا تایید، مدت اعتبار ویزا

پس از ثبت انگشت نگاری، روند پردازش درخواست شما در سفارت آغاز می‌شود. مدت زمان بررسی درخواست از دو هفته تا 3 ماه ممکن است طول بکشد. مدت اعتبار سوپر ویزا با توجه به قانون آن ده سال است، اما در واقع بستگی به اعتبار پاسپورت دارد. برای پاسپورت‌های ایرانی که 5 ساله صادر می‌شوند مدت اعتبار ویزا نیز 5 سال است. این ویزا یک ماه قبل از منقضی شدن پاسپورت، باطل می‌شود.

نکات مهم

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای موقت است که در دو نوع دانش‌آموزی و دانشجویی ارائه می‌شود. تنها تفاوت ویزای دانش‌آموزی و دانشجویی در شرایط مجاز آن‌ها است. برای ویزای دانش‌آموزی ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی لازم نیست، اما برای دانشجویان الزامی است. همچنین سن فرد در ویزای دانش‎آموزی مهم است. برای افراد زیر 18 سال باید شخصی که مقیم و شهروند کانادا است به‌عنوان سرپرست معرفی شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در حالت کلی داشتن مدارک هویتی و سلامت کامل، شرایطی هستند که بدون آن‎ها حتی درخواست ویزا نیز نمی‌توان کرد. سایر شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی تمکن مالی کافی، داشتن نامه پذیرش معتبر از محل تحصیل یا فاند معتبر است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

اثبات تمکن مالی در ویزای تحصیلی اهمیت ویژه‌ای دارد. فرد درخواست‌کننده باید ثابت کند می‌تواند شهریه دوره مدرسه، کالج یا دانشگاه خود را پرداخت کند. باید حداقل 250 تا 300 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید. همچنین مبلغ شهریه یک سال تحصیلی نیز باید در حساب شما موجود باشد.
برای دانش‌آموزان در هر مدرسه پیش از شروع سال تحصیلی یک آزمون زبان برگزار می‌شود. با توجه به نتیجه آن، فرد ممکن است یک دوره کلاس مقدماتی آموزش زبان بگذراند.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه اولیه ثبت‌نام متقاضی برای ویزای تحصیلی کانادا 235 دلار است. 150 دلار آن به بخش پردازش و بررسی درخواست تعلق دارد و 85 دلار هزینه انگشت‌ نگاری است. افرادی که در 10 سال اخیر انگشت نگاری شده باشند از پرداخت 85 دلار معاف هستند.
هزینه دوم مربوط به پرداخت شهریه و ثبت‌نام مدرسه، کالج و دانشگاه است. هر کدام از آنها ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشند. پیش از اقدام برای ثبت درخواست باید هزینه‌های این بخش را بدانید و از تمکن مالی برای پرداخت آن مطمئن شوید.

مدت پاسخگویی و مدت اعتبار

ویزای تحصیلی پس از پایان مراحل ثبت درخواست و ثبت انگشت نگاری به 40 روز کاری زمان برای پاسخ‌دهی نیاز دارد. پروسه کامل از زمان شروع ثبت درخواست تا جواب‌دهی در برخی موارد بین 4 تا 6 ماه زمان می‌برد.
مدت اعتبار ویزا بستگی به ترم تحصیلی و کل مدت تحصیل فرد دارد. بهترین روش برای ماندن با ویزای تحصیلی تمدید ویزا قبل از پایان اعتبار آن است. 3 ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا نسبت به تمدید آن یا تبدیل به ویزای ورود سریع (Express Entry) اقدام کنید.

نکات مهم

برای ثبت انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، گرجستان، ارمنستان یا آذربایجان بروید. دفتر کارگزاری VFS Global برای ثبت انگشت نگاری در ایران نیست و باید برای ثبت امضا و اثر انگشت خود به سایر کشورها بروید.
برای اخذ ویزای تحصیلی در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر می‌توانید از برخی مدارس یا کالج‌های سطح پایین پذیرش بگیرید. در این صورت باید دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را حین تحصیل بگذرانید. اگر می‌خواهید از یک دانشگاه خوب پذیرفته شوید، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه کنید.
ویزای کاری

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری یک ویزای دائم است. برای دریافت ویزای کار به دعوت‎نامه یا پیشنهاد شغلی نیاز دارید. داشتن سوء پیشینه و سابقه کیفری مانع تایید درخواست ویزای کاری می‌شود. ویزای کاری فقط برای مشاغلی صادر می‌شود که کشور کانادا برای آن‌ها اعلام نیاز به نیروی خارجی کرده باشد. برای مشاغل راننده تریلی و ماشین‌های سنگین بیشترین درخواست نیروی ماهر خارجی وجود دارد.

واجد شرایط شدن در ویزای کاری کانادا

قبل از اقدام برای درخواست ویزای کاری باید از تمکن مالی خود اطمینان داشته باشید. حداقل تمکن مالی لازم برای واجد شرایط شدن برای هر نفر 200 تا 250 میلیون تومان است. یکی از شروط متقاعد شدن افسر کنسولگری داشتن پیشنهاد شغلی یا job offer است که توسط کارفرما تایید شده باشد. برای برخی مشاغل نیز تاییدیه Labour Market Impact Assessment شرط پذیرش است. این مدرک، گواهی تاییدیه سازمان کار و توسعه کانادا است و به اختصار LIMIA نام دارد.
سایر شرایط مربوط به مسائل عمومی هستند. به طور مثال میزان تحصیلات، مشاغل گذشته، مدرک و سطح زبان، سن، وضعیت مالی و مهارت‌های فرد در اخذ ویزا تاثیر مستقیم دارد. برای افرادی که از طریق تحصیلات متقاضی ویزای شغلی هستند، مرتبط بودن شغل و مدرک تحصیلی مهم است.

مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا

مدارکی که برای ارائه به سفارت کانادا آماده می کنید باید حتما به زبان انگلیسی ترجمه شوند. یک دارالترجمه رسمی معتبر باید مدارک را مهر کند. برای مدارک ویزای کاری نیاز به تاییدیه دادگستری ندارید. همچنین نیاز به ارائه مدرک پایان‌خدمت نیست و ذکر فعالیت در سازمان‌های نظامی مانند سپاه پاسداران روی اخذ ویزای کاری تاثیر منفی نخواهد داشت. سایر مدارک مورد نیاز در ادامه لیست شده‌اند.
در برخی مشاغل تاییدیه آزمون LIMIA باید ارائه شود. همچنین باید مدرک زبان با توجه به ایالتی که می‌خواهید در آن مشغول به کار شوید ارائه کنید.
ارائه مدرک زبان برای ویزای کاری الزامی است. زیرا نشان‌دهنده توانایی شما در برقراری ارتباط با افراد خواهد بود. برای ایالت‌های انگلیسی زبان نمره آیلتس 7 و برای ایالت‌های فرانسوی مدرک B2 لازم است.

سایر مدارک شغلی لازم

برای اخذ ویزای کاری باید مدارک مرتبط با شغل درخواستی یا شغلی که در آن مشغول به کار هستید ارائه کنید. برای هر دسته شغلی مدارک متفاوتی باید آماده شود.
کارفرمایان: مدارک لازم که باید ارائه شوند شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات و تصمیمات در روزنامه رسمی، لیست بیمه و فیش حقوقی ۲ ماهه آخر کارکنان، آخرین لیست مالیات پرداختی، گواهی تمکن مالی شرکت که از بانک اخذ شده باشد و ریز پرینت بانکی ۴ تا ۶ ماهه آخر، هستند. تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه شوند.
تاجران و بازرگانان: کارت و گواهی اتاق بازرگانی، آخرین لیست مالیاتی و بیمه پرداخت شده که همگی ترجمه شده باشند.
پزشکان: پروانه دائم طبابت و پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، آخرین لیست مالیات پرداخت شده به همراه بیمه. تمام این مدارک نیاز به ترجمه پیش از ارائه دارند.
مهندسان: پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت که باید ترجمه شده ارائه شود.
بازنشستگان: حکم بازنشستگی، ترجمه فیش حقوقی 60 روز آخر قبل از بازنشستگی. این مدارک به علاوه مدارکی که میزان افزایش حقوق در صورت وجود را نشان دهد، باید ترجمه شده ارائه شوند.

هزینه

هزینه ویزای کاری در دو بخش هزینه بررسی مدارک و هزینه انگشت نگاری دریافت می‌شود. برای بررسی و پردازش مدارک مبلغ 155 دلار و برای انگشت نگاری 85 دلار اخذ می‌شود. کل مبلغ 240 دلار است. سایر هزینه‌ها، هزینه‌های جانبی مربوط به جمع‌آوری مدارک شما می‌شود. به طور مثال هزینه ترجمه مدارک در دارالترجمه.

مدت اعتبار، مدت پاسخگویی

مدت اعتبار ویزا به دعوت‌نامه و پیشنهاد شغلی شما بستگی دارد. به طور کلی مدت اعتبار ویزای کاری کانادا 2 سال و قابل تمدید است. پس از پایان مرحله انگشت نگاری حدود دو هفته زمان برای بررسی و پردازش درخواست شما مورد نیاز است. در صورت ویزا شدن، جواب و تایید آن به صورت فایل pdf در کارتابل متقاضی قرار می‌گیرد.

نکات مهم

ویزای استارتاپ کاری

ویزای استارتاپ کاری کانادا

ویزای استارتاپ زیرمجموعه ویزای کاری از ویزاهای دائم است که می‌توان به کمک آن اقامت دائم گرفت. با ایجاد یک استارتاپ فرد در کانادا سرمایه‌گذاری کرده و با هدف کار و تجارت ویزا دریافت می‌کند.

شرایط مجاز شدن

برای راه‌اندازی یک استارتاپ در کانادا باید نامه پشتیبانی از یک سازمان حامی استارتاپ داشه باشید. یکی از شرایط شروع کسب و کار در کانادا تایید یک سازمان که قصد دارد از ایده شغلی شما حمایت کند، است.
باید بتوانید ثابت کنید که استارتاپ شما برای کانادا مفید خواهد بود. یعنی علاوه بر خلاقانه بودن باید بتواند برای شهروندان و مقیمان کانادا شغل ایجاد کند. همچنین باید در بازار رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد. همچنین فردی که قصد به راه انداختن استارتاپ را دارد باید اعضای اصلی پروژه خود را تعریف کند.

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کاری کانادا

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ کانادا مانند ویزای کاری است. باید مدارک هویتی اصل و کپی ارائه شوند. پاسپورت جدید که بیشتر از 10 سال از آن نگذشته باشد و سایر پاسپورت‌های قدیمی در صورت وجود باید ارائه شوند.
تمام مدارک گفته‌ شده باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی باشند. مدارک تحصیلی حداقل یک سال تحصیل دانشگاهی است. این مدرک می‌تواند گواهی‌های گذراندن دوره‌های آموزشی معتبر مرتبط با کسب و کار شما باید باشد.

هزینه ویزا

هزینه ثبت درخواست تا قبل از ثبت اثر انگشت برای هر نفر 1050 دلار است. برای ثبت اثر انگشت نیز مبلغ 85 دلار دریافت می‌شود. در صورتی که همسر و فرزندانتان را بخواهید به عنوان همراه ببرید، برای آن‌ها باید هزینه پرداخت کنید. هزینه برای همراهی همسر 550 دلار و برای هر فرزند 150 دلار است.
به این مبالغ هزینه‌های اولیه زندگی در کانادا تا شکل گرفتن کسب‌ و کار اضافه می‌شود که با توجه به شرایط متغیر خواهد بود.

مدت پردازش

پردازش و بررسی ویزای استارتاپ نسب به سایر ویزاها زمان بیشتری نیاز دارد. بررسی درخواست شما در سه مرحله انجام می‌گیرد.
مرحله اول بررسی پیش‌نویس ارسال شده به یک شرکت است. در مرحله دوم پس از تایید پیش‌نویس باید برنامه کامل استارتاپ به شرکت ارائه شود تا نامه پشتیبانی دریافت کنید. در آخرین مرحله وزارت امور خارجه به بررسی درخواست اقامت شما با‌توجه‌به تمام مدارک ارسال شده، می‌پردازد.
باتوجه‌به این مراحل دریافت ویزای استارتاپ به‌طور میانگین 12 تا 16 ماه زمان نیاز دارد. در برخی مواقع دو سال طول می‌کشد تا سفارت پاسخ درخواست ویزای استارتاپ را بدهد. در این فاصله فرد می‌تواند با ویزای کاری در کانادا اقامت داشته باشد.

نکات مهم

به کمک ویزای استارتاپ علاوه‌بر خودتان، همسر و فرزندان زیر 22 سال نیز می‌توانند اقامت دائم بگیرند. اقامت دائم پس از 3 سال زندگی در هر یک از ایالت‌های کانادا قابل درخواست است. برای ویزای استارتاپ مهارت زبان خیلی بالایی نیاز ندارید.
کشور کانادا به کسب و کارهایی که شرایط مناسب داشه باشند، وام‌های بدون بهره می‌دهد. در صورت خوش‌حساب بودن شامل تخفیفات مالیاتی نیز می‌شوید. با داشتن ویزای استارتاپ خود و اعضای خانواده‌تان بیمه درمانی دریافت می‌کنید.
بازار رقابت در ویزای استارتاپ گرم است و شما باید بتوانید پیشرفت خود را در حوزه کاری خود ثابت کنید. همچنین باید کسب و کار شما به طور رسمی در کشور ثبت شود.
ویزا مارکت با کادر مشاوران مجرب و کارشناسان خود هرگونه ابهام و سوال برای اخذ ویزای کانادا را برای شما رفع می‌کند. متقاضیان می‌توانند بخشی یا تمام مراحل صدور ویزای کانادای خود را به تیم ویزا مارکت بسپارند.

دریافت ویزای کانادا

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

آیا برای اخذ ویزا داشتن دعوت‌نامه الزامی است؟
خیر داشتن دعوت‌نامه الزامی نیست، اما برای ویزای توریستی با هدف بازدید یا ویزای کاری نداشتن دعوت‌نامه ممکن است یکی از دلایل ریجکت ویزا شود.

زمان پردازش و بررسی ویزای توریستی به طور متوسط 9 هفته است. براساس آخرین اخبار از سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان 81 روز زمان می‌برد.

در صورتی که سفارت و کنسولگری درخواست آزمایشات پزشکی کند باید ارائه شود. گواهی سلامت یکی از مدارک مورد نیاز اخذ ویزا است.

خیر. برای گرفتن اقامت دائم باید ویزای توریستی را به ویزای کاری تغییر دهید. پس از یک سال کسب تجربه کاری می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید.

بله، ایرانیان با دریافت ویزای کانادا می توانند به برخی کشورهای دیگر سفر کنند. این کشورها شامل مکزیک، کاستاریکا، بلیز، پاناما،جزایر آنتیگوا و باربودا، برمودا، آنگویلا، جزایر ویرجین بریتانیا، کوبا، جمهوری دومینیکن، جزایر تورکس و کایکوس، مونته‌‌نگرو، گرجستان، مقدونیه شمالی، قطر می‌شوند.

بله، در صورتی که در دانشگاه و کالج به عنوان کارآموز کار کنید نیاز به مجوز ندارید.

خیر، هر ثبت اطلاعات بیومتریک، یعنی اثر انگشت 10 سال اعتبار دارد و هر درخواست ویزا طی این مدت نیاز به ثبت مجدد اثر انگشت ندارد.

تاریخ انقضا ویزای تحصیلی گوشه سمت راست‌بالای برگه مجوز تحصیلی درج شده است.

بله. با تغییرات جدید قوانین IRCC فردی که ویزای توریستی کانادا داشته باشد می‌تواند همزمان که در کانادا اقامت دارد برای یک شغل درخواست دهد. پس از مصاحبه کاری و دریافت نامه جاب آفر فرد می‌تواند به‌صورت رایگان درخواست تبدیل ویزای خود را ثبت نماید.

بله، باید به افسر کنسولگری از نوع استارتاپ خود و برنامه کاری خود بگویید و وی صحت مدارک شما را بسنجد.

خیر، حتی در صورت شکست کسب و کار اقامت دائم شما باطل نمی‌شود و می‌توانید در کانادا بمانید.

 با ارائه تعداد افراد کلیدی در برنامه استارتاپ تا 5 نفر می‌توانند به کانادا بروند.