ویزا مارکت

رزرو وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند

یکی از مراحل دریافت ویزای هلند، درخواست وقت ملاقات از سفارت است. وقت ملاقات سفارت هلند از طریق سایت VFS global و آنلاین انجام می‌شود. این تعیین وقت صرفا برای تایید مدارک و انگشت نگاری است و نیاز به مصاحبه با افسر کنسولگری ندارد.

رزرو وقت سفارت هلند

The time of the Dutch Embassy

تعیین وقت

تعیین وقت برای تایید مدارک

برای دریافت وقت سفارت از طریق سایت VFS global باید اقدام کنید. در مرحله اول کشور مبدا و کشور مقصد باید انتخاب شود. کشور مقصد هلند است. در مرحله صفحه شرایط تعیین وقت سفارت برای شما باز می‌شود. در این صفحه آدرس ایمیلی که باید فرم درخواست خود را به آن ایمیل کنید وجود دارد. وقت سفارت 90 روز بعد از زمان درخواست تعیین می‌شود.

وقت سفارت فوری

برای افرادی که قصد عقد یک قرارداد تجاری یا انجام یک فرایند کاری در هلند را دارند وقت سفارت فوری بین یک تا دو هفته صادر می‌شود. البته این اتفاق در صورتی منجر به تایید وقت سفارت می‌شود که دعوت‌نامه شرکت یا موسسه دعوت‌کننده را ارائه کنید.

مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت هلند

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست تعیین وقت ملاقات فقط عکس و تصویر پاسپورت است. اما مدارکی که باید برای تایید به همراه خود به نمایندگی سفارت و دفتر VFS global ببرید، همان مدارک درخواست ویزای شما مانند مدارک هویتی و پاسپورت هستند. این مدارک باید به تایید سفارت برسند. لیست زیر مدارک مورد نیاز است.
برای کسانی که از طریق دعوت‌نامه درخواست ویزا داده‌اند، همراه داشتن دعوت‌نامه الزامی است. تمام مدارک باید در یک دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه شوند. مدارک ترجمه شده نیاز به تایید دادگستری یا وزارت امور خارجه ندارد.
مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت هلند
هزینه

هزینه تعیین وقت سفارت هلند

برای تایید زمان ملاقات مبلغ پرداختی 700 هزار تومن به حساب کارگزاری وی‌اف‌اس است. اگر درخواست خود درست ارسال کرده باشید و تمام مراحل طبق قوانین رعایت شده باشند، این مبلغ عودت داده خواهد شد. در‌صورتی‌که هدف درخواست وقت ملاقات با درخواست ویزا مغایرت داشته باشد، علاوه‌بر رد درخواست هزینه شما نیز باطل می‌شود.
ملاقات‌های پس از ساعت کاری یعنی ساعت 14 به بعد مشمول هزینه بیشتر می‌شوند. این قرارها تحت عنوان قرار ملاقات پرایم تایم هستند و هزینه آن‌ها 48 یورو بیشتر است.

لغو قرار ملاقات

قرار ملاقات را می‌توان تا دو بار بدون پرداخت هزینه اضافی تغییر داد. تغییر وقت سفارت هلند باید حداقل دو روز قبل از زمان تعین شده برای ملاقات باید انجام شود. به جز این حالت وقت ملاقات رزرو شده قابل لغو نیست. در صورت ارائه مدارک ناقص یا عدم حضور به موقع سر قرار، حتما باید قرار ملاقات جدیدی رزرو کنید. در این حالت مبلغ پرداخت شده برای رزرو وقت سفارت بازگردانده نمی‌شود.

حضور برای ملاقات

سفارت هلند درخواست‌های ویزای نوع C که همان ویزاهای توریستی 90 روزه هستند را از طریق کارگزاری VFS global پیگیری می‌کند. بنابراین در زمان تعیین شده به محل این کارگزاری مراجعه کنید. آدرس دفتر کارگزاری بین المللی وی‌اف‌اس؛ تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع هروی، طبقه چهارم است. این شرکت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 14 بعدازظهر کار می‌کند.

نکات تعیین وقت سفارت هلند

درخواست قرار ملاقات برای اجازه ورود به سفارت الزامی است. برای کسانی که درخواست ویزای الحاق به خانواده داده‌اند، مانند والدینی که می‌خواهند نزد فرزند زیر 18 سال خود در هلند بروند، وقت سفارت نیاز نیست. اگر در زمان مقرر برای قرار ملاقات حاضر نشوید، علاوه بر باطل شدن وقت و هزینه شما، سفارت اجازه دسترسی شما برای رزرو وقت مجدد را تا یک ماه مسدود می‌کند. ویزای توریستی هلند نیاز به ویزای شنگن دارد. بنابراین پیش از ثبت درخواست وقت ملاقات سفارت هلند باید ویزای شنگن هلند درخواست داده باشید.

رزرو وقت سفارت هلند

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

برای پیگیری زمان ملاقات رزرو شده چه باید کرد؟

پس از ارائه مدارک یک شماره مرجع به شما داده می‌شود که با در دست داشتن آن می‌توانید با مراجعه به سایت کارگزاری VFS از روند درخواست خود مطلع شوید.

؟ پس از حضور در کارگزاری و ثبت اثر انگشت و تایید مدارک حداکثر تا دو هفته بعد نتایج به شما اعلام می‌شود.

؟ قسمت track your application در سایت کارگزاری می‌توانید پیگیر وضعیت پرونده خود باشید.

 

این زمان بسته به شرایط سفارت متغیر است. ممکن است بین دو تا چند ماه طول بکشد. اما برای ویزاهای توریستی تایپ C از زمان تکمیل درخواست 3 ماه بعد وقت تعیین می‌شود.

خیر. کافی است در ایمیلی که ارسال می‌کنید اسم اعضای خانواده و نسبت آن‌ها را در قالب یک جدول بیان کنید.