ویزا مارکت

رزرو وقت سفارت مجارستان

وقت سفارت مجارستان

اگر قصد سفر به مجارستان را دارید و مدت زمان اقامت شما کمتر از 90 روز است، باید از سایت رسمی کارگزاری سفارت مجارستان یعنی شرکت VFS Global واقع در ساختمان هروی سنتر تهران اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید. درواقع تمام امور مربوط به ویزاهای کوتاه‌مدت این کشور از طریق همین کارگزاری صورت می‌گیرد. انواع ویزاهای کوتاه‌مدت مجارستان موارد زیر را در بر می‌گیرد:
پس برای ویزاهای 90 روزه ذکرشده باید با کارگزاری VFS Global برای گرفتن وقت هماهنگ کنید. اما اگر قصد سفر بلندمدت به مجارستان دارید و سفر شما بیشتر از 90 روز به طول می‌انجامد، باید با خود سفارت مجارستان هماهنگ کنید. از جمله ویزاهایی که اقامت بلندمدت دارند، می‌توان به ویزای تحصیلی و ویزای کاری اشاره کرد.
بنابراین، برای گرفتن وقت سفارت ویزاهای بلندمدت باید با بخش کنسولگری سفارت تماس حاصل کنید. شماره تلفن این قسمت 02122550482 و ساعت پاسخگویی در روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 9:30 تا 12:30 و 13:30 تا 15:30 است. آدرس سفارت به نشانی زیر است:
تهران، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو، پلاک 10
لازم به ذکر است که برای دیگر امور کنسولی نظیر تایید مدارک، ترجمه و درخواست گواهی سوء پیشینه می‌توانید بدون وقت قبلی اقدام کنید. این اقدام باید از طریق تماس تلفنی در روزهای پنج‌شنبه از ساعت 9:30 تا 12:30 باشد

The time of the Hungarian Embassy

روند گرفتن وقت

روند گرفتن وقت از VFS Global

برای گرفتن وقت می‌توانید اطلاعات شناسایی خود را که شامل موارد زیر است به آدرس [email protected] ایمیل کنید و منتظر بمانید تا به شما پاسخ دهند:
رزرو وقت سفارت مجارستان
پس از آن‌که ایمیل را ارسال کردید، کارشناسان VFS اطلاعات شما را بررسی می‌کنند و در صورتی که صحت اطلاعات شما تایید شود، تاریخ و ساعت وقت ملاقات ثبت‌شده را از طریق ایمیل به اطلاعتان می‌رسانند.

رزرو وقت فوری مجارستان

در حالت کلی تعیین وقت سفارت مجارستان تقریبا بین 7 تا 30 روز کاری زمان می‌برد، اما در معذوریتی قرار دارد و باید برای سفر به مجارستان عجله به خرج دهید، راهی وجود دارد. با ارائه دعوت‌نامه برای شرکت در مراسم یا همایشی که قرار است در آن حضور داشته باشید، یا با نشان دادن مدارک پزشکی و ثابت کردن اینکه برای درمان باید در تاریخ مقرر به مجارستان بروید می‌توانید وقت سفارت را جلو بیندازید.
معمولا در این حالت‌ها 24 الی 48 ساعت پس از ثبت درخواست را به عنوان وقت ملاقات شما تعیین می‌کنند. البته زمان بررسی و پردازش پرونده ویزای شما 14 تا 21 روز کاری خواهد بود.
به‌عنوان یک گزینه جایگزین برای موقعیتی که دعوت‌نامه یا مدرک خاصی مبنی بر فوری بودن درخواستتان ندارید، می‌توانید به وقت ملاقات VIP فکر کنید. در این نوع از وقت‌ها پذیرش شما در محیطی لوکس انجام می‌شود و هزینه بیشتری نیز باید بپردازید. معمولا وقت‌های VIP یا پرایم دیرتر از زمان‌های عادی پر می‌شوند، درنتیجه ممکن است برای زمان‌هایی که عجله دارید نگاه کردن به این وقت‌ها بتواند کارتان را راه بیندازد.
هزینه وقت سفارت

هزینه وقت سفارت مجارستان

در مراحل تعیین وقت ملاقات از دفتر VFS Global باید مبلغ دویست هزار تومان را به‌صورت آنلاین بپردازید. این مبلغ تنها برای اطمینان یافتن از حضور شما و برای جلوگیری از رزرو وقت توسط ربات‌ها یا افراد سودجو است. درنتیجه زمانی که در زمان وقت ملاقاتتان در دفتر حاضر می‌شوید، این مبلغ به‌طور کامل در قالب یک کارت نقدی به شما بازپرداخت خواهد شد.
لازم به ذکر است که قرار ملاقات بعد از ساعت 14:00 به عنوان وقت پرایم تلقی می‌شود و علاوه‎‌بر هزینه خدماتی که در دفتر VFS Global برای وقت عادی می‌پردازید، 40 یورو بیشتر باید هزینه کنید.

Hints related to the time of the Hungarian Embassy

نکات مربوط به لغو یا جابه‌جایی وقت سفارت مجارستان از VFS Global

قرار ملاقاتی که رزرو کرده‌اید قابل لغو کردن نیست. اگر نمی‌توانید در زمان مقرر حضور یابید یا نمی‌توانید مدارک ارسالی‌ را تا آن زمان به‌طور کامل آماده کنید، باید یک وقت جدید رزرو کنید. البته شما می‌توانید تنها دو بار آن هم در صورتی که 48 ساعت کاری به وقت قبلی‌تان مانده باشد و در جدول زمان‌بندی هم وقت خالی موجود باشد، وقت ملاقات خود را بدون هزینه مجدد جابه‌جا کنید.
اگر بیشتر از دو بار بخواهید وقت ملاقات خود را تغییر دهید یا اینکه در زمان مقررشده در دفتر VFS Global حضور پیدا نکنید، باید دوباره وقت ملاقات رزرو کنید و هزینه وقت قبلی هم به شما برگشت داده نمی‌شود.
نکات مربوط به لغو یا جابه‌جایی وقت سفارت مجارستان از VFS Global

رزرو وقت سفارت مجارستان

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

آیا می‌توان به‌صورت آنلاین یا با ایمیل وقت سفارت مجارستان را رزرو کرد؟

برای ویزاهای کوتاه‌مدت از طریق ایمیل به VFS Global و برای ویزاهای بلندمدت فقط از طریق تماس تلفنی با سفارت می‌توانید اقدام به رزرو وقت کنید.

تومان

بستگی به این دارد که سفر اول شما به شینگن باشد یا خیر. در صورتی که قبلا هم به کشورهای حوزه شینگن که مجارستان جزو آن‌هاست، سفر کرده باشید، ممکن است نیازی به انگشت‌نگاری نداشته باشید و فقط برای تحویل مدارک وقت ملاقات رزرو کنید.