ویزا مارکت

دریافت ویزای انگلیس

دریافت ویزای انگلیس

ویزای بریتانیا یکی از ویزاهایی است که مراحل اخذ نسبتا سخت و پیچیده‌ای دارد. ویزا مارکت با ارائه اطلاعات کامل انواع ویزای انگلیس و نحوه اخذ آن مسیر را برای متقاضیان هموار کرده است.
برای دریافت ویزای کشور انگلستان نیاز به تمکن مالی 250 تا 300 میلیون تومان است. این مقدار به دلار یا پوند محاسبه می‌شود. گردش حساب و تعداد تراکنش‌های 3 یا 6 ماهه اخیر حساب فرد نیز مورد نیاز است. برای دریافت ویزا ابتدا نوع ویزا باید انتخاب شود.
مدارک مورد نیاز هر نوع ویزا باید در دفاتر VFS Global به‌صورت حضوری تحویل شوند. تحویل حضوری مدارک به‌دلیل نیاز به انگشت‌نگاری سفارت انگلیس برای تاییدیه مدارک است.
دریافت ویزای انگلیس
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک اصلی مورد نیاز برای شروع درخواست اخذ ویزا شامل مدارک شناسایی، گواهی تمکن مالی، گردش حساب 3 تا 6 ماه است. سایر مدارک با توجه به نوع ویزای درخواستی اعلام می‌شود.

فرایند شروع تا اخذ ویزای انگلیس

بررسی درخواست ویزا توسط سفارت از زمان تحویل تمام مدارک مورد نیاز و ثبت اثر انگشت و عکس شروع می‌شود. این فرایند با دریافت ایمیل یا تماس از طرف سفارت انگلستان مبنی‌بر اتخاذ تصمیمی برای درخواست شما به اتمام می‌رسد.
مدت زمان صبوری به خرج دادن اغلب 3 هفته است و در جدول زیر آمده است.
نوع ویزا
مدت زمان بررسی
ویزاهای بازدید شامل: ویزای توریستی، دعوت‌نامه از اعضای خانواده، ویزای کاری، ویزای ازدواج، ویزای دانش‌آموزی و دانشجویی، ویزای کاری عمومی و موقت
3 هفته
ویزای خانوادگی شامل: ویزای همسر، پدر و مادر، فرزند
8 الی 24 هفته
نکته: اگر مدارک ناقص باشد یا سفارت نیاز به بررسی بیشتر مدارک داشته باشد، زمان انتظار ممکن است طولانی‌تر شود. همچنین سفارت با ارائه سرویس‌های خدمات ویژه و سوپر ویژه با اخذ هزینه بالاتر، مدت زمان بررسی مدارک را نسبت به سرویس عادی کوتاه‌تر می‌کند.
مدارک لازم

مدارک مورد نیاز برای آغاز فرایند صدور ویزای بریتانیا

اخذ ویزای انگلستان نیاز به برخی مدارک اصلی و ثابت در هر نوع ویزا دارد. برخی مدارک اضافی دیگر براساس نوع ویزا درخواست می‌شوند. کارشناسان ویزا مارکت تجربه بسیاری در روند اخذ ویزا برای متقاضیان دارند. به‌همین‌دلیل لیست مدارک مورد نیاز اصلی برای ارائه هنگام درخواست ویزا را جمع آوری کرده‌اند.

تمکن مالی

یک گواهی بانکی با حداقل مبلغ 250 تا 300 میلیون تومان، یکی از مدارک اصلی است. این مقدار به دلار یا پوند محاسبه می‌شود. همچنین مجموعه تراکنش‌ها و گردش حساب 3 تا 6 ماه آخر شما قبل از ثبت درخواست در سایت سفارت نیز مورد نیاز خواهد بود.

تعیین وقت ملاقات

برای انگشت‌نگاری و تایید مدارک هویتی تعیین قرار ملاقات سفارت الزامی است. این وقت باید از قبل رزرو شود چون ممکن است مکان مصاحبه درخواست ویزا در کشور دیگری باشد. نگه‌ داشتن مدارکی مانند پاسپورت در سفارت حین رسیدگی به درخواست طبیعی است.

دعوت‌نامه رسمی

اگر ویزای درخواستی بازدید خانوادگی یا بازدید کاری باشد، باید یک دعوت‌نامه رسمی از طرف فرد یا موسسه میزبان ارائه شود. در این دعوت‌نامه علت دقیق سفر به بریتانیا، مدت زمان و محل اقامت مشخص می‌شود. همچنین زمان ورود و خروج از خاک انگلستان نیز باید در دعوت‌نامه موردنظر ذکر شود.

مدارک شناسایی

تمام مدارک شناسایی باید ترجمه رسمی شوند و مهر دارالترجمه پای آن‌ها باشد تا معتبر شوند. مدارک شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه، سابقه بیمه تامین ‌اجتماعی و هر مدرک دیگر باید به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شده باشد.

 • اصل و کپی پاسپورت که حداقل یک صفحه خالی و بدون مهر داشته باشد. مدت اعتبار باقی‌مانده پاسپورت از زمان درخواست ویزا باید حداقل 1 سال باشد.
 • برای درخواست ویزای انگلیس، پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی حتی درصورت باطل و منقضی شدن موردنیاز است.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما الزامی است.
سایر مدارک شناسایی در ارتباط با نوع ویزای درخواستی مشخص می‌شود. به‌طورمثال در مورد ویزای خانوادگی ارائه گواهی تولد یا سند ازدواج الزامی است.

Getting a British visa

انواع ویزای انگلیس
ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزاهای انگلیس در دسته‌بندی اصلی و ریزدسته قرار دارند.
ویزاهای بازدیدی: افراد بازدیدکننده می‌توانند اهدافی که در ادامه می‌آید داشته باشند. بازدیدکننده عادی و مجاز، ویزای قرارداد/تعهد مالی مجاز، ویزای ازدواج، گروه‌های تورهای چینی و ترانزیت
ویزای تحصیلی: برای افراد بالای 17 سال که دانشجو محسوب می‌شوند. افراد زیر 17 سال که دانش‌آموز هستند و با رضایت والدین می‌توانند ویزای تحصیلی بگیرند.
ویزای کاری: این دسته خود به زیرمجموعه ویزای کار دائم و موقت تقسیم می‌شود. برخی از این ویزاها، شامل ویزا برای نیروهای کار ماهر، تحصیلات تکمیلی، نیروهای خدمات بهداشتی درمانی، ویزای کار و بیزینس شخصی هستند.
ویزای خانوادگی: این ویزا در زیر دسته‌هایی که در ادامه ذکر شده است صادر می‌شود. ویزای همسر، فرزند، والدین، فردی که برای مراقبت از یک قوم و خویش ویزا می‌خواهد.
ویزای بازدیدی انگلیس
1.ویزای بازدیدی انگلیس

ویزای بازدیدی (visitor visas)

برای افرادی که به قصد توریستی، کار کوتاه‌مدت، خدمات درمانی یا مهمان با مدت کمتر از 6 ماه وارد انگلیس می‌شوند، انتخاب این ویزا پیشنهاد ویزا مارکت است.. برای انتخاب این ویزا باید از هدف حضور خود در بریتانیا اطمینان حاصل کنید. ممکن است کار شما مرتبط با ویزای بازدید نباشد. برای درخواست ویزای بازدید استاندارد حداقل باید 3 ماه قبل از برنامه سفر اقدام شود.

مدارک مورد نیاز برای ارائه در درخواست برای visitor visa

درکنار مدارک اصلی هویتی و بلیط رفت و برگشت هواپیما ارائه مدارک زیر الزامی است.
پاسپورت دارای اعتبار که در مدت اقامت فرد در خاک انگلیس معتبر باشد. برای گرفتن ویزا حداقل یک صفحه پاسپورت باید خالی باشد.
سندی که نشان دهد فرد چه مدت و در کجا اقامت دارد.
آدرس فعلی محل اقامت و مدت زمان اقامت در آن محل.
4. رانندگان: یک درخواست کتبی از طرف صنف شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی ایران (ITCA) به سفیر فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران تسلیم می‌شود. ویزای مولتی برای رانندگان صرفا برای یک دوره یک ساله قابل صدور است.
اگر فردی جرایم جنایی، مدنی یا مهاجرتی مرتکب شده باشد، باید جزئیات آن را ارائه دهد.
برای افراد بازدیدکننده با اهداف تحصیلی و درمانی مدارک مرتبط با آن‎ها مورد نیاز است.
بسته به نوع بازدید فرد، ممکن است برخی مدارک دیگر برای ارائه لازم شود. این مدارک شماره تماس و آدرس کارفرما، نام، تاریخ تولد و شماره پاسپورت همسر می‌تواند باشد. سایر مدارک نام و آدرس شخص پرداخت‌کننده هزینه سفر، آزمایش منفی سل برای افراد با مدت اقامت بیش از 6 ماه، نام و آدرس عضو خانواده یا خویشاوندی که در انگلیس زندگی کند، هستند.
مدت زمان و هزینه‌

مدت زمان و هزینه‌های
پرداختی ویزای بازدیدی انگلیس

هزینه‌های معمول که در جدول زیر آمده است برای اخذ ویزای ویزیتور دریافت می‌شود. درصورت رفت‌وآمد منظم و متوالی به انگلستان درخواست ویزای بلند مدت بهتر است.
ویزاهای بلند مدت برای کسانی مناسب است که به طور مداوم به انگلستان رفت‌وآمد دارند. با دریافت ویزای بلند مدت در هر بازدید می‌توانند 6ماه در خاک بریتانیا بمانند.
نوع ویزای بازدیدکننده
هزینه
حداکثر زمان مجاز برای اقامت در خاک بریتانیا
ویزای معمولی ویزیتور
115 پوند
6 ماه
ویزای بازدیدکننده برای مقاصد درمانی
200 پوند
11 ماه
ویزای بازدیدکننده دانشگاهی
200 پوند
12 ماه
ویزای بازدیدکننده دو ساله
400 پوند
6 ماه در هر بازدید
ویزای بازدیدکننده 5 ساله
771 پوند
6 ماه در هر بازدید
ویزای بازدیدکننده 10 ساله
963 پوند
6 ماه در هر بازدید

نکات مهم در مورد ویزای بازدیدی انگلیس

برای درخواست ویزا، ابتدا نوع ویزا مشخص می‌شود. برای‌آن‌که درخواست برای ویزای بازدید با سایر ویزاها تداخل پیدا نکند، دانستن نکاتی ضروری است.
انجام کارهای غیرمجاز در هر کشوری به منزله تخطی از قوانین آن کشور است و ممکن است شما را مجرم کند. پس از ثبت درخواست ویزا، یک لیست از بایدها و نبایدهای Visitor visa به دست شما خواهد رسید.
ویزای تحصیلی انگلیس
2.ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی برای سه دسته محصل صادر می‌شود. این ویزاها دانشجویی، دانش‌آموزی و تحصیل زبان انگلیسی در انگلستان به صورت ویزای تحصیلی کوتاه مدت هستند.

ویزای تحصیلی دانشجویی (student visa)

ویزای دانشجویی در حال حاضر برای افراد بالای 16 یا 17 سال که درخواست تحصیل به صورت مستقل یا وابسته در انگلستان را دارند صادر می‌شود. در به‌روزرسانی قوانین سفارت و ویزا، ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) حذف و student visa جایگزین شده است.

مدت زمان اقامت

مدت زمان اقامت فرد با ویزای تحصیلی به طول ترم تحصیلی بستگی دارد. افراد بالای 18 سال برای تحصیلات دانشگاهی و گرفتن مدرک می‌توانند تا 5 سال اقامت داشته باشند. برای افراد بدون نیاز به مدرک، مدت اقامت 2 سال است.

هزینه‌ها

هزینه ویزای تحصیلی دانشجویی در صورت ثبت درخواست از خارج از انگلستان 490 پوند است. برای درخواست تغییر یک ویزا به ویزای دانشجویی یا تمدید ویزای دانشجویی نیز مبلغ پرداختی 490 پوند باید پرداخت شود. هزینه هر فرد همراه و بیمه به این هزینه‌ها اضافه می‌شود. هزینه بیمه به مدت زمان ویزا بستگی دارد که باید جداگانه محاسبه شود.

مدارک مورد نیاز

مدارک معتبر شناسایی و تمکن مالی برای درخواست تمام ویزاها الزامی است. سایر مدارک مورد نیاز در زیر شمرده شده است.

 • تاییدیه درخواست دانشگاه یا موسسه علمی منسوب به CAS.
 • نتایج آزمایش سل.
 • رضایت‌نامه کتبی شما از حمایت مالی فردی که حامی مالی‌تان است.
 • پاسپورت با یک صفحه خالی و در صورت نیاز اطلاعات بیومتریک که این مورد در هنگام ثبت درخواست به شما گفته خواهد شد.
 • برای افراد زیر 18 سال گواهی رسمی و محضری رضایت‌نامه والدین یا قیم قانونی نیاز است. این افراد باید مدارک دیگری چون نحوه رفت‌وآمد به انگلستان، محل و مدت اقامت، شناسنامه یا سند معتبری که نام والدین در آن نوشته شده باشد را نیز ارائه کنند.


تمام مدارک اصلی و فرعی نیاز به ترجمه رسمی و معتبر به زبان انگلیسی یا ولزی دارند.

نکات اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی

رعایت این نکات الزامی هستند. انجام دادن کارهای مجاز یک مزیت است و انجام دادن کارهای غیرمجاز مشکل ایجاد می‌کند.

ویزای دانش آموزی (Child Student visa)

ویزای تحصیلی دانش‌آموزی برای افراد در بازه سنی 4 تا 17 سال صادر می‌شود. این افراد معمولا برای تحصیل در مدارس انگلستان اقدام به درخواست ویزا می‌کنند. این ویزا نیز به‌جای ویزای دانشجویی Tier 4 در قوانین جدید روی کار آمده است.

مدت مجاز اقامت

مدت زمان اقامت با این ویزا برای افراد زیر 16 سال مطابق با طول دوره تحصیل، حداکثر 6 سال است. فرد علاوه‌بر این مدت می‌تواند تا 4 ماه پس از پایان دوره در انگلستان اقامت کند. برای افراد 16 و 17 سال دوره تحصیل سه ساله تمام می‌شود. فرد بعد از اتمام دوره حداکثر تا 4 ماه می‌تواند در انگلستان بماند.

تعرفه‌های پرداختی ویزای دانش‌آموزی

هزینه ویزای تحصیلی دانش آموزی 490 پوند برای درخواست از خارج از بریتانیا است. برای درخواست‌های ثبت شده از داخل بریتانیا نیز همین مبلغ باید پرداخت شود. به این مبالغ هزینه‌های بیمه و خدمات درمانی اضافه می‌شود. این هزینه‌ها با توجه به مدت زمان ویزا متغیر هستند.

مدارک مورد نیاز

برای تکمیل روند ثبت درخواست ویزای دانش‌آموزی مدارک معتبر شناسایی و تمکن مالی باید ارائه شود. لیست سایر مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.

 • نامه تاییدیه پذیرش دانشگاه یا موسسه علمی منسوب به CAS.
 • آزمایش سل و نتیجه آن.
 • در صورت داشتن حامی مالی،
 • رضایت نامه کتبی شما از او لازم است.
 • پاسپورتی که صفحه خالی داشته باشد. ثبت اثر انگشت و اطلاعات بیومتریک که در صورت نیاز، در زمان ثبت درخواست به شما گفته خواهد شد.
 • افراد زیر 18 سال باید رضایت‌نامه رسمی و محضری والدین یا قیم قانونی خود را ارائه کنند. این افراد ممکن است نیاز به ارائه مدارک با نام و نام خانوادگی والدین یا قیم آن‌ها داشته باشند.
 • بلیط رفت و برگشت به بریتانیا، مدت زمان اقامت و آدرس محل اقامت نیز باید ارائه شوند.


تمام مدارک فوق باید ترجمه به زبان انگلیسی و ولزی شوند. ویزا مارکت با همکاری معتبرترین ‌دارالترجمه‌ها، تمام مدارک را ترجمه شده و آماده به شما تحویل می‌دهد.

نکات اخذ ویزای دانش آموزی

با داشتن ویزای دانش‌آموزی، تحصیل در مدارس مستقل مجاز است و برخی کارها مجاز و برخی کارها غیرمجاز است.

هنگامی‌که درخواست ویزا ثبت و تایید شد، لیستی به‌عنوان نکات و کارهای ممنوعه و مجاز برای شما ارسال خواهد شد.

ویزای تحصیلی برای ترم کوتاه

برای کسانی که می‌خواهند یک دوره تحصیلی کوتاه‌مدت را در انگلستان بگذرانند این ویزا صادر می‌شود. ویزای Short term برای تحصیل در یک موسسه‌ای معتبر صادر می‌شود. این موسسه باید دارای مجوز حمایت از دانشجو یا اعتبارنامه معتبر باشد.

مدت زمان اقامت

این ویزا برای دوره‌های ترمیک 6 تا حداکثر 11 ماه مناسب است. در صورت نیاز به اقامت بیشتر از 11 ماه باید ویزای دیگری درخواست داد. مدت اقامت با داشتن این ویزا حداکثر 11 ماه به‌علاوه 30 روز اضافه‌تر است.

هزینه‌ها

مبلغی که برای درخواست این ویزا پرداخت می‌کنید 200 پوند است. به این مبلغ، هزینه‌های بیمه و خدمات بهداشتی-درمانی در حدود 470 پوند اضافه می‌شود. این بیمه به شما اجازه استفاده از خدمات پزشکی ملی (NHS) در بریتانیا را می‌دهد.

مدارک مورد نیاز

مدارک اصلی شناسایی شامل شناسنامه، پاسپورت با حداقل یک صفحه خالی، مدارک تمکن مالی، برنامه سفر مانند مدت و آدرس محل اقامت الزامی هستند. لیست سایر مدارک برای اخذ ویزای Short term در ادامه آمده است.

 • بسته به کشوری که از آن درخواست صدور ویزا می‌دهید، ممکن است آزمایش سل لازم باشد.
 • برای افراد زیر 18 سال رضایت‌نامه والدین یا قیم قانونی لازم است.
 • ترجمه معتبر اسناد و مدارک به زبان انگلیسی یا ولزی که دارای مهر دارالترجمه باشد.
 • نامه پذیرش موسسه یا محلی که قرار است در آن به تحصیل بپردازید. جزئیات دوره مانند مدت ترم، هزینه و آدرس محل نیز باید ذکر شود.

 

درخواست مدارک اضافی دیگر طبیعی است. به‌طورمثال اجازه‌نامه حضور از کشور مقصد و مدارک مالی مانند درآمد حاصل از شغل درخواست می‌شوند. مدارک مالی، باید نشان‌دهنده توان مالی برای اقامت در انگلستان باشد.

نکات مربوط به ویزای Short term

در طی مدت اقامت در انگلیس با ویزای تحصیلی کوتاه مدت کارهای زیر را نمی‌توانید انجام دهید.
این ویزا قابل تمدید نیست و به‌جای‌آن می‌توانید آن را به ویزای دانشجویی یا کاری تغییر دهید. آوردن اعضای خانواده با این ویزا همراه خود ممنوع است. با ویزای تحصیلی کوتاه مدت نمی‌توانید برای مزایای دولتی یا بازنشستگی درخواست دهید.
ویزای کاری انگلیس
3.ویزای کاری

ویزای کاری انگلیس

ویزای کاری در دو حالت ویزای نیازمند به پیشنهاد شغلی و ویزای بدون نیاز به پیشنهاد شغلی درخواست می شوند. مشاغلی که نیاز به پیشنهاد شغلی دارند پزشکان و متخصصان سلامت هستند. کارگران و اپراتورهای ماهر نیز باید قبل از درخواست ویزا پیشنهاد شغلی داشته باشند.

ویزاهای قابل صدور بدون نیاز به Job offer در ادامه نام برده می‌شوند.

 • ویزاهای نخبگی.
 • ویزای تحصیلات تکمیلی مانند دکتری.
 • ویزای استعداد جهانی.
 • کسانی که ثابت کنند اجداد آن‌ها انگلیسی هستند.
 • ویزای جوانان متخصص و ماهر هندی.
و برخی دیگر مانند طرح تحرک برای جوانان که برای سایر کشورها مناسب است. برای درخواست ویزای انگلستان از داخل ایران همواره باید تاییدیه پیشنهاد شغلی ارائه شود. بنابراین مدارک و ملزومات درخواست ویزا برای دو جایگاه پزشک و کارگر ماهر توسط تیم متخصص ویزا مارکت مورد بررسی قرار گرفته است.

ویزای پزشکان و متخصصان سلامت

ویزای پزشکی به متخصصان درمانی مجوز کار و اقامت در انگلستان را به عنوان پزشک یا کارپرداز درمانی مطابق با NHS (سرویس ملی سلامت)، می‌دهد. برای دریافت ویزای پزشکی داشتن شرایط زیر الزامی است.
 • اگر درخواست ویزای پزشکی دارید، باید پزشک، پرستار، متخصص سلامت یا متخصص نگهداری از سالمندان باشید.
 • از قبل در یک شغل مرتبط با سلامت مانند پرستاری یا پزشکی کار کرده باشید.
 • گواهی ضمانت از کارفرمای خود با اطلاعات دقیق نوع کاری که به شما در انگلستان پیشنهاد شده است، داشته باشید.
 • بسته به کاری که انجام می‌دهید حداقل حقوق را دریافت کنید.
این موارد مربوط به داشتن یک پیشنهاد شغلی در انگلستان است. قبل از اقدام برای ویزای پزشکی باید به دنبال کار بگردید و در صورت داشتن پیشنهاد شغلی تایید شده می‌توانید درخواست ویزا دهید.

مدت زمان اقامت

مدتی که می توانید با ویزای پزشکی در انگلستان بمانید 5 سال است. پس از انقضای تاریخ ویزا نیز می‌توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید یا همان را تمدید کنید. می‌توانید بعد از 5 سال در صورت داشتن شرایط لازم درخواست اقامت دائم کنید.

هزینه و مدت لازم تا اخذ ویزا

حداقل 3 ماه قبل از اقدام برای سفر باید برای درخواست ویزا اقدام کنید. مدت پاسخگویی به درخواست شما 3 هفته است. پاسخگویی سریع‌تر با انتخاب سرویس‌های پاسخگویی ویژه یا سوپر ویژه و پرداخت هزینه بیشتر ممکن است.
هزینه‌های پرداختی شامل هزینه‌های شخصی، اقامت و هزینه‌های درمانی است. این هزینه‎ها شامل تمکن مالی مناسب برای اثبات توان حمایت مالی از خودتان هنگام ورود به بریتانیاست. این مبلغ حدود 1270 پوند خواهد بود که در هنگام ثبت درخواست ویزا مبلغ دقیق پرداختی اعلام خواهد شد.
هزینه ثبت درخواست ویزا به صورت استاندارد برای هر نفر با مدت زمان مورد درخواست تغییر می‌کند. برای درخواست ویزای 3 ساله برای هر نفر 284 پوند باید پرداخت شود. برای ویزی بیشتر از 3 سال این مبلغ 551 پوند است.

مدارک مورد نیاز

در کنار مدارک اصلی هویتی و تمکن مالی مدارک کاری نیز برای این ویزا باید ارائه شود که لیست آن به شرح زیر است.

 • تمام اطلاعت کارفرما که تحت گواهی حمایت از طرف کارفرما به شما تحویل می‌شود. این اطلاعات شامل شماره مرجع گواهی، نام کارفرمای شما و شماره مجوز تاییدکننده وی است.
 • کد شغلی که برای آن پیشنهاد داشتید و تایید شده‌اید.
 • عنوان شغلی که به آن مشغول خواهید شد و میزان حقوق دریافتی شما در سال
 • مدرکی که نشان دهد به اندازه کافی انگلیسی بلد هستید.


سایر مدارک مانند آزمایش سل، گواهی عدم سابقه کیفری، گواهی اثبات ارتباط شما با فرزند (گواهی تولد) و همسر (گواهی ازدواج) حسب مورد، ممکن است درخواست شود.

مدرک دیگری از کسانی که در بیش از یک کشور زندگی کرده‌اند درخواست می‌شود. این مدرک گواهی تایید آن کشورهاست. برای افراد زیر 28 سال گواهی از هر کشوری که بعد از 18 سالگی به مدت بیشتر از یک سال در آنجا حضور داشته‌اند، خواسته می‌شود. برای 28 سال به بالا گواهی از کشوری که 10 سال گذشته در آن اقامت داشته‌اند، مورد نیاز خواهد بود.

نکات

برای اقامت در انگلستان با ویزای پزشکی باید حداقل‌های زبان انگلیسی را بلد باشید. بتوانید حرف بزنید، بخوانید و بنویسید و نیازهای خود و افرادی که با شما سروکار دارند را رفع کنید. همچنین انجام برخی کارها مجاز و برخی غیرمجاز است که باید آن‌ها را بدانید.
هنگامی که مراحل اولیه درخواست شما طی شود و شرایط شما مجاز تلقی شود، لیستی از بایدها و نبایدها به شما تحویل داده خواهد شد که باید آن را به دقت مطالعه کنید.

ویزای کارگر ماهر

ویزای Skilled worker جایگزین ویزای کاری عمومی Tier 2 شده است. این ویزا امکان کار کردن در انگلستان توسط یک کارفرمای تایید شده را می‌دهد. همچنین با داشتن این ویزا فرد می‌تواند در آب‌های بریتانیا نیز مشغول به کار شود.
برای اخذ ویزای کارگر باید از طریق job offer اقدام کنید. یعنی یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. پیشنهاد شما باید از طرف یک کارفرمای بریتانیایی مورد تایید دولت باشد. دریافت حداقل حقوق بسته به نوع کاری که انجام می‌دهید نیز ملاک مهمی است.

مدت اعتبار ویزا

ویزای کارگر ماهر را می‌توان به مدت 5 سال درخواست داد و قبل از اتمام انقضای آن اقدام به تمدید آن کرد. در صورت تمایل به تغییر شغل یا تغییر کارفرما نیز باید قبل از منقضی شدن اعتبار ویزا آن را تمدید یا آپدیت کرد. پس از 5 سال فردی که با ویزای کارگری در انگلستان مشغول به کار و زندگی بوده است می‎تواند درخواست اقامت دائم دهد.

هزینه و مدت انتظار

حداقل 3 ماه قبل از شروع سفر باید نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید. روند بررسی ویزا چه از داخل بریتانیا چه از خارج سه هفته است. البته با پرداخت هزینه بیشتر می‌توانید مدت زمان بررسی مدارک خود را کمتر کنید.
هزینه درخواست ویزا برای ویزای سه ساله 719 پوند برای هر نفر است. برای ویزای بیشتر از سه سال 1420 پوند برای هر نفر باید پرداخت شود. 624 پوند در سال هزینه‌های خدمات درمانی خواهد بود. به این مبالغ هزینه حمایت مالی از خود، هنگام ورود به بریتانیا که 1270 پوند است، اضافه می‌شود.
در‌صورتی‌که شغل شما در دسته مشاغل دچار کمبود نیرو قرار داشته باشد، هزینه‌های درخواست شما کمتر می‌شود. در این حالت برای اقامت 3 ساله 551 پوند و برای اقامت بیشتر از سه سال 1084 پوند پرداخت خواهید کرد.
همچنین اگر کارفرمای شما توانایی حمایت مالی کافی از شما را داشته باشد نیاز به پرداخت 1270 پوند نخواهید داشت.

مدارکی که باید ارائه شوند

مدارک اصلی هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت عکس دار، در کنار مدارک تمکن مالی مدارکی هستند که ارائه آن‌ها الزامی است. در ادامه مدارک دیگری که باید ارائه شوند لیست شده‌اند.

 • شماره مرجع گواهی حمایت که از طرف کارفرما به شما داده خواهد شد. در این گواهی، نام کارفرما و شماره مجوز حامی وی نیز درج خواهد شد.
 • مدرکی که نشان‌دهنده دانش انگلیسی شما در حد کافی باشد.
 • کد و عنوان شغلی و همچنین حقوق سالانه‌ای که از کار پیشنهادی دریافت می‌کنید.
برخی مدارک دیگر در روند ثبت و بررسی درخواست ویزای کاری ممکن است درخواست شوند. این مدارک شامل آزمایش سل، گواهی عدم سابقه کیفری، گواهی اثبات ارتباط شما با فرزند (گواهی تولد) و همسر (گواهی ازدواج) هستند.
اگر در بیش از یک کشور زندگی کرده باشید، باید برای آن مدرک ارائه کنید. اگر زیر 28 سال دارید، باید از هر کشوری که به مدت 12 ماه یا بیشتر بعد از 18 سالگی در آن زندگی کردید، گواهی ارائه کنید. در صورتی که بالای 28 سال سن داشته باشید، گواهی از کشوری که 10 سال گذشته در آن اقامت داشتید مورد نیاز خواهد بود.

نکات

با ویزای مهارت کاری برای‌آن‌که بتوانید تاییدیه ویزای خود را دریافت کنید، باید زبان انگلیسی را بلد باشید. معمولا یکی از مدارکی که باید ارائه کنید، گواهی مهارت و تسلط شما به زبان انگلیسی است. برخی کارها هستند که مجاز به انجام آن‌ها با همین ویزا هستید و برخی کارها نیز غیرمجاز هستند. لیست این کارها در زیر آمده است.
پس از طی مراحل اولیه درخواست در صورتی که واجد شرایط مجاز باشید، لیست کارهای مجاز و غیرمجاز برای شما ارسال می‌شود.
ویزای خانوادگی انگلیس
4.ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی انگلیس

اگر بخواهید برای دیدن فرزند یا همسر و زندگی با آن‌ها به انگلستان بروید می‌توانید درخواست ویزای خانوادگی کنید. همچنین اگر قوم و خویشی داشته باشید که نیاز به مراقبت داشته باشد نیز می‌توانید برای آن ویزای خانوادگی بگیرید.
ویزای خانوادگی قابل تمدید است. فرد با زندگی طی مدت مشخص در بریتانیا با داشتن شرایط مجاز می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. تغییر ویزای دیگر به ویزای خانوادگی امکان‌پذیر است.

مبالغ پرداختی

هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید، بستگی به فردی که قرار است به او ملحق شوید دارد. هزینه ویزای خانوادگی برای ملحق شدن به همسر، فرزند و والدین برای هر فرد 1864 پوند است.
هزینه‌های خدمات درمانی و بهداشتی برای هر فرد بستگی به سن و مدت اقامت وی دارد. برای بزرگسالان بالای 18 سال با درخواست اقامت دو سال و نیم 1560 پوند باید پرداخت شود. اگر دو سال و 9 ماه اقامت درخواست شود، هزینه خدمات درمانی 1872 پوند است و برای 5 سال 3120 پوند خواهد بود. برای کودکان زیر 18 سال 1175 پوند در اقامت دو سال و نیمه و 1410 پوند برای دو سال و نه ماه باید پرداخت شود. در صورت درخواست اقامت این افراد برای 5 سال مبلغ پرداختی 2350 پوند می‌شود.

مدارک مورد نیاز

مدارک اصلی، مدارک هویتی و تمکن مالی هستند. بسته به اینکه شما از کدام طریق می‌خواهید درخواست ویزای خانوادگی دهید، هر مورد مدارک اثبات کننده خود را لازم دارد. این موارد شامل درخواست از طریق ازدواج یا نامزدی، ویزای پدر و مادر، فرزندی که می‎خواهد به پدر و مادر خود ملحق شود و فردی که برای مراقبت‌های درمانی به‌همراه یکی از اعضای خانواده یا قوم‌وخویش به بریتانیا می‌رود، است.
ارائه تمام مدارک هویتی خود و فرد یا افرادی که قرار است به آن‌ها ملحق شوید، الزامی است. اثبات دانش انگلیسی شما که بتوانید زندگی خود را رفع و رجوع کنید نیاز درخواست می‌شود.

درخواست به عنوان والدین

اگر به عنوان والد فرزندتان بخواهید ویزای خانوادگی بگیرید‎، باید مدارکی ارائه کنید که این موضوع را اثبات کند. مدرکی که نشان دهد شما والدین او هستید. مانند گواهی تولد یا سند محضری که نشان دهد شما قیم قانونی کودک هستید.
همچنین مدارکی که ثابت کند شما از فرزندتان مراقبت می کنید باید ارائه شود. به‌طور مثال نامه‌ای از طرف مدرسه که تایید می کند شما فرزندتان را به مدرسه می برید. مدارک دیگر مانند کارت پستال‌ها و دعوت‌نامه‌ها مدرسه یا دوستان نیز قابل قبول هستند.

اپلای به عنوان شریک زندگی

مدارک مورد نیاز برای اثبات این درخواست گواهی سند ازدواج که در بریتانیا معتبر باشد، است. همچنین مدرکی که نشان دهد شما حداقل 6 ماه از زمان ورود به انگلستان با هم زندگی کرده‌اید معتبر خواهد بود. اگر به قصد پیوستن به نامزد خود درخواست ویزا داده‌اید، باید بتوانید ثابت کنید که ظرف 6 ماه آینده ازدواج خواهید کرد.

درخواست به عنوان فرزند

فرزندان برای پیوستن به پدر و مادر خود در انگلستان می‌توانند با ارائه مدارک هویتی ارتباط با والدین ویزای خانوادگی دریافت کنند. مدارکی که نشان دهد فرد با والدین خود زندگی می‌کند نیز باید ارائه شود. افراد زیر 18 سال می‌توانند با سند تکفل والدین به عنوان عضو وابسته همراه والدین خود وارد بریتانیا شوند.

ویزای همراه برای مراقبت های درمانی

اگر ویزای خانوادگی را برای اقامت همراه یکی از اعضای خانواده یا قوم خویش نیازمند به مراقبت خود می‌خواهید باید آن را اثبات کنید. همچنین اگر خودتان نیاز به مراقبت داشته باشید آن را هم باید اثبات کنید. این مدارک شامل گواهی‌هایی است که نشان دهد کشوری که در آن اقامت داشته‌اید، توانایی درمان شما را ندارد یا هزینه‌های درمانی و مراقبتی در آن به صرفه نیست.

مدت زمان

مدت زمان اقامت مجاز

ویزای خانوادگی برای درخواست‌های با دلایل متفاوت، مدت زمان اعتبار متفاوتی دارد که در جدول نشان داده شده است.
نوع درخواست
مدت زمان اقامت
ویزای ازدواج یا نامزدی
2 سال و 9 ماه
ویزای والدین
2 سال و 9 ماه
ویزای فرزند
وابسته به نوع ویزایی که پدر و مادر دارند
ویزای همراه برای مراقبت از قوم و خویش
بستگی به عضو خانواده یا اقوام دارد

نکات

دانستن نکاتی که به شما در زمان اقدام برای اخذ ویزا کمک کند، الزامی است. انجام دادن برخی موارد شما را در روند اخذ ویزا جلو می‌اندازد.

دریافت ویزای روسیه

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام
تیم ویزا مارکت با ارائه مشاوره‌های تخصصی و کارشناسی آماده است تا شما را در راه رسیدن به بریتانیا همراهی کند. ویزا مارکت با کسب تجربه فراوان در این مسیر، روند ثبت درخواست تا صدور ویزا را کاملا با جزئیات به اطلاع شما رسانده است. شما می‌توانید با مطالعه این راهنمای جامع به راحتی اپلای کنید. همچنین می‌توانید به کارشناسان مجرب ویزا مارکت اعتماد کنید و پس از توصیف شرایط ایده‌آل خود، ما مسیر را به جای شما طی می کنیم.