ویزا مارکت

خدمات ویزا مارکت

دریافت ویزای سراسر جهان

ویزا یا روادید یک سند و گواهی است که نشان می‌دهد صاحب آن اجازه دارد وارد خاک یک کشور شود. ویزا هم برای گذر از یک کشور برای رفتن به مقصد نهایی دیگر لازم است و هم برای ورود به خود آن کشور و مدتی اقامت داشتن. ویزا به‌صورت برچسب مخصوص یا مهر روی پاسپورت و در صفحات مربوطه درج می‌شود.
دریافت ویزا اغلب شامل یک فرآیند درخواست است. در این پروسه باید جزئیات شخصی و دلایل سفر خود را ارائه دهید. همچنین در برخی موارد شواهدی مبنی بر تمکن مالی یا دعوت نامه از یک میزبان در کشور مقصد را نیز از شما می‌خواهند. الزامات و فرآیند دریافت ویزا می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد و ملاحظات امنیتی، اقتصادی و دیپلماتیک فردی در این زمینه اثرگذار است.
پس از درخواست ویزا و طی کردن مراحل مربوطه نهایتا یک افسر مهاجرت است که می‌تواند مهر تایید یا ریجکت روی پرونده شما بزند. البته ویزا در هر زمانی هم می‌تواند لغو شود و حکم بلاعزلی محسوب نمی‌شود. ویزا محدودیت‌های شخص را در زمینه‌هایی مانند مدت ماندن در کشور مد نظر، تعداد رفت‌وآمد مجاز به آن کشور نشان می‌دهد. همچنین نوع ویزای شما مشخص می‌کند که اجازه کار کردن را دارید یا خیر.
انواع ویزا

انواع ویزا بر حسب هدف ورود به کشور

هدف شما از سفرتان است که مشخص می‌کند که به چه نوع ویزایی نیاز دارید. بر اساس کارهایی که در سفر خود انجام می‌دهید یا اجازه انجام آن‌ها را دارید، شرایط متفاوتی برای اخذ ویزا وجود دارد. همچنین هر کشور ممکن است ترکیب متفاوتی از انواع ویزا را ارائه دهد. اما به‌طور کلی انواع ویزاهای رایج‌تر به شرح زیرند:
دریافت ویزای سراسر جهان

ویزای توریستی یا ویزای بازدیدکننده به شما اجازه می‌دهد تا برای اقامتی کوتاه وارد کشور شوید. مدت زمان اقامت و اعتبار ویزای توریستی بسته به کشور مقصد و ملیت افراد واجد شرایط متفاوت است. حق کار یا شرکت در هرگونه فعالیت تجاری از دارندگان این ویزا سلب شده است.

این نوع ویزا غیر مهاجرتی محسوب می‌شود. بنابراین، شرایط زیادی ندارد و و اغلب تنها چیزی که نیاز دارید این است که قصد بازگشت به کشور خود را ثابت کنید.

این ویزا برای درمان پزشکی لازم است. برخی از کشورها به دلیل درمان‌های خاصی در زمینه پزشکی شناخته‌شده هستند. در نتیجه دولت‌های حاکم برای کنترل جریان گردشگرانی که به دنبال خدمات بهداشتی و درمانی هستند، ویزای منحصربه‌فردی با عنوان ویزای درمانی ایجاد کرده‌اند.

این نوع ویزا معمولاً دارای شرایط پزشکی و مدارکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از انجام امور درمانی قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

انواع مختلفی از ویزای کاری وجود دارد که به ماهیت کار و مدت اقامت بستگی دارد. ویزای کاری اجازه کار قانونی در کشورها را به افرادی با ملیت‌های دیگر می‌دهد. این نوع ویزا برای متقاضیانی صادر می‌شود که در یک کشور خارجی کاری به آن‌ها پیشنهاد شده است و مایلند در آنجا کار کنند. بنابراین، در دسته ویزاهای مهاجرتی قرار می‌گیرد.

اعتبار ویزای کاری در هر کشور متفاوت است، اما معمولاً بین یک تا سه سال متغیر است. برای درخواست این ویزا، مسافران باید ثابت کنند که شغل دارند و واجد شرایط هستند.

برای ادامه تحصیل در یک کشور دیگر باید از این ویزا برای ورود به کشور مقصد استفاده کنید. برای درخواست ویزای تحصیلی باید برای تحصیل در یکی از موسسات آموزشی معتبر در آن کشور پذیرفته شده باشید. اعتبار این ویز بر حسب کشور مقصد و مدت دوره تحصیلی شما متغیر است.

برخی از کشورها اجازه کار کردن را با ویزای تحصیلی را هم با شرایط خاصی می‌دهند. اما در برخی دیگر این‌طور نیست و با ویزای تحصیلی فقط اجازه استفاده از خدمات تحصیلی و آموزشی را دارید.

ویزای همسر زمانی به کار می‌رود که یکی از طرفین ویزای تحصیلی یا کاری دریافت می‌کند و با این هدف راهی کشور مقصد است. بسیاری از کشورها یک نوع ویزا به نام ویزای همسر ارائه می‌دهند تا افراد بتوانند به همسر خود که در یک کشور خارجی زندگی می‌کند، بپیوندند.

ممکن است افراد برای عبور از میان کشوری که مقصد نهایی آن‌ها نیست نیز نیاز به ویزا داشته باشند. در چنین شرایطی ویزای ترانزیت صادر می‌شود. این ویزا معمولا برای شرایطی است که در کشوری بیش از چند ساعت توقف و استراحت داشته باشید.

این نوع ویزا برای مسافران تجاری است و با ویزای کاری متفاوت است. به دارندگان این ویزا اجازه داده می‌شود که بدون پیوستن به بازار کار کشور مقصد، وارد آن کشور شده و فعالیتی تجاری را انجام دهند. زمانی می‌توانید درخواست ویزای تجاری داشته باشید که سفر شما برای مقاصدی مانند شرکت در یک کنفرانس یا ملاقات با مشتریان باشد.

بسیاری از کشورها توریسم و سفرهای کاری را در یک دسته ویزا قرار می دهند و معمولاً برای هر دوی این‌ها ویزای توریستی یا بازدید کننده صادر می‌کنند. با این حال، در برخی موارد، حکم مشخص‌تری وجود دارد و برای فعالیت‌های تجاری نیاز به ویزایی جدا از ویزای توریستی است.

اخذ ویزا

مراحل اخذ ویزا

مراحل کلی برای درخواست اخذ ویزا به شرح زیرند:
انتخاب کشور
انتخاب کشور موردنظر
بدیهی است که ابتدا باید کشور مورد نظر و نوع ویزایی را که می‌خواهید برای آن اقدام کنید، مشخص کنید.
1
انتخاب کشور
رزرو وقت سفارت
رزرو وقت سفارت
از سفارت کشور مد نظر خود وقت رزرو کنید. اگر آن کشور در ایران سفارت فعالی برای ارائه خدمات ویزا ندارد، باید برای انجام مصاحبه یا تحویل مدارک و انگشت‌نگاری به یک کشور واسطه بروید. پس در صورت نیاز برنامه‌ریزی لازم برای این سفر را نیز انجام دهید.
2
رزرو وقت سفارت
تکمیل مدارک
تکمیل مدارک
پس از گرفتن وقت، مدارک خود را به‌طور کامل آماده کنید و سعی کنید چیزی را از قلم نیندازید.
3
تکمیل مدارک
حضور در سفارت
حضور در سفارت
حضور در سفارت و انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه
4
حضور در سفارت
نتیجه درخواست
نتیجه درخواست
نهایتا باید منتظر جواب درخواست خود بمانید. معمولا این خبر را با ایمیل یا از طریق حساب کاربری ویزای شما به اطلاعتان می‌رسانند.
5
نتیجه درخواست
پیکاپ ویزا
پیکاپ ویزا
در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، باید از این تاییدیه پرینت تهیه کنید و در زمان مقرر گفته‌شده در ایمیل مجددا به سفارت مراجعه کنید. به این مرحله پیکاپ ویزا یا پاسپورت گفته می‌شود.
6
پیکاپ ویزا

به جز مرحله‌ای که باید برای مصاحبه و انگشت‌نگاری خودتان شخصا در سفارت حاضر باشید، بقیه مراحل را می‌توانید به کمک ویزامارکت نیز انجام دهید. کارشناسان ما همواره آماده راهنمایی کردن شما درباره مدارک لازم، هزینه‌ها و پیگیری امور مربوط به پرونده شما هستند.

هزینه ها

هزینه اخذ ویزا

به‌طور کلی نمی‌توان مبلغی ثابت یا حدودی را برای گرفتن ویزا مشخص کرد. زیرا هرکدام از انواع ویزای متعلق به هر کشور هزینه متفاوتی دارند. همچنین از آن‌جا هزینه‌های پرداختی به سفارت به واحد پول همان کشور پرداخت می‌شود، نوسانات ارزی هم نقش پررنگی در تغییر مداوم هزینه اخذ ویزا به‌صورت ریالی دارند.
درنتیجه برای کسب آگاهی از بازه هزینه‌های دریافت ویزا پس از مشخص شدن کشور و نوع ویزای خود می‌توانید با کارشناسان ویزامارکت ارتباط بگیرید. ما شما را از قیمت به‌روز دریافت انواع ویزا مطلع می‌کنیم.
دریافت ویزا
دریافت ویزا با ویزامارکت
دریافت ویزا

خدمات دریافت ویزا برای سراسر جهان

با کارشناسان حرفه ای ویزامارکت، ویزای خود را برای کشور مدنظر خود دریافت کنید.

ویزای روسیه

کشور روسیه یکی از کشورهایی است که به علت نزدیک بودن به ایران از مقاصد محبوب سفر ایرانیان محسوب می‌شود و سالانه پذیرای مسافران زیادی از سمت ایران است. ویزای توریستی روسیه در نوع عادی و فوری صادر می‌شود که مدت زمان بررسی پرونده و هزینه لازم در این دو مورد با هم تفاوت‌هایی دارند. اگر می‌خواهید همه چیز را درباره ویزای روسیه بدانید، می‌توانید روی ما حساب باز کنید.

ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلیس در مدت‌زمان‌های متفاوتی مانند 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله ارائه می‌شود. البته انگلیس یکی از کشورهایی است که در ایران سفارت فعالی که خدمات مربوط به ویزا را انجام دهد، ندارد. درنتیجه پروسه گرفتن ویزای انگلیس برای ایرانیان کمی سخت است. بااین‌حال، نشدنی نیست و شما هم می‌توانید مانند افراد دیگری که با راهنمایی ویزامارکت موفق به اخذ ویزای انگلیس شده‌اند فرآیندش را طی کنید.

ویزای شینگن

ویزای شینگن این مجوز را به دارندگانش می‌دهد که از راه هوایی، زمینی یا دریایی وارد کشورهای عضو منطقه شنگن شوند. این منطقه در حال حاضر دربردارنده 22 کشور از اتحادیه اروپا و چهار کشور دیگر یعنی ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن‌اشتاین است. هزینه درخواست ویزای شینگن بین 300 تا 600 یورو است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویزای شینگن می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

ویزای کانادا

کانادا کشوری سرد ولی با روحیه‌ای گرم و مهاجرپذیر است که همواره میزبان تعداد زیادی از ایرانیان نیز بوده است. این کشور ویزای سینگل یا یک‌بار ورود ندارد و تمام ویزاهای آن مولتی هستند. همچنین ویزای توریستی کانادا 6 ماه اعتبار دارد و با آن می‌توانید به 25 کشور دیگر نیز بدون داشتن ویزای خودشان سفر کنید. خود کانادا سفارتی در ایران ندارد .

ویزای دبی

امارات متحده عربی و شهر دبی از جمله مقاصد گردشگری و تفریحاتی نزدیک به ایران هستند. علاوه‌بر سفر و تفریح، از نظر کاری و تجاری نیز در سال‌های اخیر تقاضای بیشتری به سمت این کشور روانه شده است. ویزای توریستی امارات مدت متفاوتی می‌تواند داشته باشد و از 2 هفته تا 3 ماه متغیر است. لازم به ذکر است که شور امارات به افراد زیر 18 سال اگر خواهان سفر به‌تنهایی باشند، ویزا نمی‌دهد.

ویزای استرالیا

برخلاف بسیاری از ویزاها ویزای استرالیا به‌صورت مهر یا برچسب روی پاسپورت مندرج نمی‌شود و در شکل کاغذی صادر می‌شود. هزینه ویزای توریستی این کشور حدودا 400 دلار است و به ازای هر روز اقامت باید بین 250 تا 300 دلار تمکن مالی به سفارت ارائه کنید. برای مشورت درباره ویزای استرالیا می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

رویه یا سیاست ویزا چیست؟

سیاست ویزای یک کشور قانونی است که بیان می‌کند چه کسانی اجازه دارند وارد کشور شوند. این رویه ممکن است به دارندگان پاسپورت یک کشور اجازه دهد بدون ویزا وارد شوند، در حالی که به دارندگان گذرنامه یک کشو دیگر اصلا اجازه ورود ندهد.

در اکثر موارد، سیاست‌های ویزا متقابل و دوجانبه هستند. یعنی هر دو کشور به شهروندان یکدیگر اجازه سفر بدون ویزا را می‌دهند. اگرچه همیشه هم این قانون برقرار نیست. هیچ قانون سخت و سریعی برای کشورها در جهت تعیین سیاست‌های ویزا وجود ندارد. بااین‌حال می‌توان گفت که برخی ملاحظات نظیر روابط دیپلماتیک با کشور دیگر، پیشینه مهاجرت غیرقانونی از کشور، عوامل و هزینه گردشگری در این امر دخیل هستند.

هر سفارت و‌ با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن مدارک متفاوتی را از متقاضی درخواست کند. مدارک مذکور به شرح زیرند:

  1. پاسپورت: در دست داشتن پاسپورتی که حداقل برای شش ماه آینده اعتبار داشته باشد، از اولین شروط دریافت ویزا است.
  2. شناسنامه: داشتن یک مدرک هویتی عکس‌دار از دیگر ملزومات دریافت ویزا است.
  3. گواهی تمکن مالی که نشان دهد شما از پس هزینه‌های خود در زمان مقرر برمی‌آیید.
  4. گواهی پذیرش در رشته تحصیلی و مدارک تحصیلی برای ویزای تحصیلی
  5. قرارداد کاری برای ویزای کاری
  6. مدارک ازدواج
  7. اسناد ملکی
  8. گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایش پزشکی
  9. پرینت وقت سفارت
  10. رسید پرداخت هزینه سفارت

 

بنا به درخواست سفارت ممکن مدارک دیگری نیز نیاز باشد که می‌توانید از سایت معتبر هر سفارت از آن‌ها باخبر شوید. همچنین لازم به ذکر است که مدارک فارسی شما باید برای سفارت ترجمه شوند.

ویزای مسافرتی را می‌توان به این دو دسته ذکرشده تقسیم کرد. ویزای مهاجرتی به متقاضی واجد شرایط اجازه می دهد تا به طور دائم در کشور میزبان اقامت کند. درحالی‌‌که ویزای غیرمهاجرتی اجازه ورود موقت را صادر می‌کند. یعنی این ویزا به افرادی اعطا می‌شود که برای اهدافی کوتاه‌مدت‌تر و محدودتر مانند تجارت، تعطیلات، درمان پزشکی و موارد دیگر از کشور مقصد بازدید می‌کنند.