ویزا مارکت

اخذ ویزای دبی

دریافت ویزای دبی

داشتن ویزا برای وارد شدن به کشور امارات الزامی است. تمام افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند، فارغ از هر کشور، باید ویزا دریافت کنند. تمام مراحل اخذ ویزای دبی آنلاین است و نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر کنسولگری یا سفارت ندارد.
دریافت ویزای دبی

شرایط دریافت ویزای دبی

شرایط اخذ ویزای دبی

کشور امارات یکی از ساده‌ترین مراحل اخذ ویزا را دارد. اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای کشور امارات داشتن کفیل یا همان اسپانسر است. این ویزا نیاز به تمکن مالی ندارد و نیاز نیست مدارک خود را با وقت سفارت و مصاحبه تایید کنید.
مدارک برای دریافت ویزای دبی

مدارک اصلی برای ویزای دبی

ویزاهای دبی به جز ویزای الحاق به خانواده و بازنشستگی نیاز به ارائه مدارک تمکن مالی ندارند. مدارک اصلی همان مدارک شناسایی هستند. پاسپورتی که برای اخذ ویزا ارائه می‌شود، باید حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی‌مانده باشد. همچنین باید یک کفیل اماراتی که شخصی حقیقی یا حقوقی باشد، معرفی کنید. در صورت نداشتن کفیل می‌توانید درخواست اخذ ویزای خود را به کارگزاران ویزای دبی بسپارید. ویزا مارکت در کمترین زمان و با کمترین هزینه راه اخذ ویزای دبی را برای شما هموار می‌کند.
مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزای دبی

ویزای دبی یکی از سریع‌ترین ویزاهای قابل اخذ است. ویزای دبی در حالت عادی طی 5 تا 7 روز کاری صادر می‌شود. در صورتی‌که عجله داشته باشید با پرداخت هزینه بیشتر و با درخواست ویزای فوری، ویزای شما 24 ساعته صادر می‌شود.
انواع ویزا

انواع ویزای دبی

باتوجه‌به هدف سفر، نوع ویزا مشخص می‌شود. بنابراین باید هنگام پر کردن درخواست ویزا، هدف از سفر به امارات را تعیین کنید. همچنین تعداد ورود و خروج مجاز و مدت اقامت نیز در دسته‌بندی این ویزا اثر می‌گذارد.
انواع ویزای دبی

تعداد سفر

بر اساس تعداد سفر به امارات ویزا به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم‌بندی می‌شود. با ویزای سینگل فقط یک بار ورود به دبی مجاز است. می‌توانید با توجه به روزهای درج شده در ویزا در دبی اقامت کنید. با ویزای مولتی اجازه چند بار ورود به کشور امارات را دارید. مدت اعتبار ویزای مولتی می‌توان در مدت 1 سال، 3 سال یا 5 سال است. با این ویزا می‌توانید به تعداد روزهای مجاز که 30، 60 یا 90 روز است در دبی اقامت کنید. پس از پایان مدت مجاز اقامت کافی است برای چند ساعت کشور را ترک کنید و مجدد وارد شوید.

مدت اقامت

مدت اقامت در دبی برای درخواست ویزا اهمیت دارد. ویزای دبی باتوجه‌به مدت اقامت به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود. مدت اعتبار ویزای کوتاه مدت از یک تا 5 سال متغیر است. برای اخذ ویزای کوتاه مدت باید کفیل معرفی کنید. این ویزا با توجه به هدف سفر به زیر دسته‌های کوچکتری تقسیم‌بندی می‌شود. این دسته‌بندی شامل ویزای تحصیلی، کاری، خانوادگی و بازنشستگی است.
نوع دوم ویزا بر اساس مدت اقامت ویزای بلند مدت است. این ویزا بیشتر برای سرمایه‌گذاری در کشور امارات صادر می‌شود و مدت اعتبار آن تا 10 سال است. ویزای بلند مدت یا سرمایه‌گذاری نیاز به کفیل ندارد. اما باید مبلغ قابل توجهی در دبی سرمایه گذاری شود تا ویزا صادر شود.
آخرین نوع ویزا، ویزای ترانزیت است و برای مسافرانی صادر می‌شود که قصد تعویض پرواز خود را دارند. این ویزا فقط برای توقف در فرودگاه امارات صادر می‌شود و بین 48 تا 96 ساعت معتبر است.

هزینه

هزینه ویزای توریستی دبی برای مدت اعتبار مشخص متفاوت است. برای ویزای 10 روزه سینگل مبلغ 285 درهم باید پرداخت شود. این مبلغ برای افراد زیر 18 سال برای همین نوع ویزا کمتر و 160 درهم است. برای ویزای توریستی سینگل 1 ماهه 290 درهم اخذ می‌شود
هزینه ویزای ترانزیت 96 ساعته 50 درهم است. برای پیوستن به خانواده به توجه به مدت زمان درخواستی برای اقامت بین 2200 تا 3500 درهم باید پرداخت کنید. هنگام سرمایه‌گذاری و درخواست ویزای بازنشستگی بر اساس نوع سرمایه گذاری 2000 تا 3000 درهم لازم است.
ویزای توریستی

ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی یک ویزای کوتاه مدت است که با هدف گردشگری و تفریح صادر می‌شود. حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی 60 روز است. ویزای توریستی در سه نوع عادی، 1 ماهه و 2 ماهه قابلیت صدور دارد.

مدت اعتبار ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی عادی که آن را به نام ویزای ارزان نیز می‌شناسند نوعی ویزای کوتاه مدت است. مدت اقامت با این ویزا در کشور دبی 10 روز بیشتر نیست. ویزای 1 ماهه توریستی هم به صورت سینگل و هم به صورت مولتی صادر می‌شود. با ویزای 2 ماهه فرد اجازه اقامت 60 روز در کشور را دارد. ویزای 2 ماهه نیز به دو صورت سینگل و مولتیپل صادر می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی دبی

برای اخذ ویزای دبی اسکن مدارک اصلی هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی نیاز است. پاسپورتی که ارائه می‌شود، حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین یک قطعه عکس 3.5 در 4.5 دارای بک گراند سفید و تصویری واضح، باید ارائه شود. برای سفر به دبی یک بیمه نامه مسافرتی معتبر نیز لازم است.

نکات مهم در مورد ویزای توریستی دبی

ویزای کاری

ویزای تحصیلی دبی

ویزای تحصیلی یک ویزای اقامتی کوتاه مدت است که مدت اعتبار آن با توجه به مدت تحصیل تعیین می‌شود. فرد متقاضی ویزای تحصیلی می‌تواند در مدت تحصیل در کشور امارات اقامت کند. ویزای تحصیلی نیاز به ارائه تمکن مالی اولیه ندارد. همچنین لازم نیست صورت حساب یا گردش مالی ارائه کنید. به جای آن باید اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی و شهریه خود را بپردازید. همچنین باید یک کفیل یا اسپانسر معرفی شود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی دبی

مدت اعتبار ویزای تحصیلی در ابتدا یک سال است. پس از بررسی تحصیل شما طی ترم‌های تحصیلی، مدت اعتبار ویزا در صورت واجد شرایط شدن بیشتر می‌شود. اگر ممتاز شناخته شوید، ویزای شما به ویزای اقامت بلند مدت 5 ساله قابل تغییر است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دبی

برای تحصیل در امارات علاوه بر مدارک اصلی شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت با حداقل 1 سال اعتبار مانده، 2 قطعه عکس و بیمه نامه معتبر باید مدارک دیگری نیز آماده کنید.
درصورتی‌که متقاضی تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی باشید باید مدارک مربوط به تحصیلات قبلی خود را نیز ارائه کنید.

نکات مهم در مورد ویزای تحصیلی دبی

ویزای پیوستن به خانواده

ویزای پیوستن به خانواده دبی

ویزای پیوستن به خانواده تنها حالتی است که تمکن مالی نیاز دارد. فردی که می‌خواهد خانواده خود را از کشوری دیگر به امارات بیاورد، باید مدارکی ارائه کند که نشان‌دهنده توان مالی او برای پرداخت هزینه‌های زندگی باشد.

مدت اعتبار و فاصله صدور ویزا پیوستن به خانواده دبی

درخواست ویزای همراه در 4 روز کاری بررسی و پاسخ داده می‌شود. ویزای پیوستن به خانواده در امارات تا 3 سال معتبر است. فرد می‌تواند قبل از منقضی شدن تاریخ ویزای خود نسبت به تمدید آن اقدام کند. تنها کافی است طی یک ماه پیش از پایان اعتبار ویزا به اداره مهاجرت رفته و ویزای خود را تمدید کنید.

مدارک لازم برای پیوستن به خانواده دبی

فرم درخواست ویزای الحاق به خانواده باید تایپ‌شده تحویل داده شود. سایر مدارک در زیر لیست شده‌اند.
همچنین باید مدرکی که نشان‌دهنده محل اقامت باشد ارائه شود. این محل اقامت باید دارای حداقل دو اتاق خواب باشد.

نکات مهم در مورد ویزای پیوستن به خانواده دبی

ویزای بازنشستگی

ویزای بازنشستگی دبی

ویزای بازنشستگی به نوعی ویزای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این ویزا برای افراد بالای 55 سال صادر می‌شود که توانایی سرمایه‌گذاری در دبی را داشته باشند. برای دریافت این ویزا حقوق دریافتی فرد باید حداقل 15 هزار درهم باشد. در صورت نداشتن چنین درآمدی ارائه سند ملکی که یک میلیون درهم ارزش داشته باشد نیز قبول است.

فاصله صدور و مدت اعتبار ویزای بازنشستگی دبی

روند درخواست ویزای بازنشستگی تا صدور آن ممکن است بین 2 تا 3 ماه زمان ببرد. باتوجه‌به این‌که برای دریافت ویزای بازنشستگی نیاز به ارائه مدارک مالی است؛ بنابراین بررسی مدارک طولانی‌تر خواهد بود. مدت اعتبار ویزای بازنشستگی تا 5 سال است و در مواردی 10 ساله نیز صادر می‌شود. ویزای بازنشستگی را می‌توان بعد ار اتمام مدت اعتبار تمدید کرد.

مدارک لازم برای ویزای بازنشستگی دبی

شرط اول تقاضا برای ویزای بازنشستگی دبی، حداقل سن 55 سال است. افراد کمتر از 55 سال واجد شرایط نخواهند بود. متقاضی این ویزا باید حداقل 15 سال قبل از درخواست ویزای بازنشستگی، در یک کشور ثابت، کار کرده باشد. مدارکی که باید ارائه شوند در زیر لیست شده‌اند.
تمام این مدارک به همراه فرم درخواست ویزای بازنشستگی باید به صورت آنلاین در سامانه هوشمند GDRFA-Dubai بارگذاری شود. در صورت تمایل با مراجعه به دفاتر کارگزاری نیز می‌توانید روند اخذ ویزا را به‌صورت حضوری انجام دهید. ویزا مارکت به عنوان یکی از مراجع اخذ ویزا تمام مراحل را برای شما در کمترین زمان انجام می‌دهد.

نکات مهم در مورد ویزای بازنشستگی دبی

دریافت ویزای دبی

کارشناسان حرفه ای ویزا مارکت، آماده پاسخگویی به شما هستند.

فرم درخواست خدمات ویزا مارکت

نام

سوالات متداول

آیا دبی نیاز به ویزا دارد؟

بله، در حال حاضر اتباع اکثر کشورها و همچنین ایران برای سفر به دبی باید ویزا بگیرند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی با 48 و 96 ساعت اعتبار کمترین زمان ویزای دبی هستند. کمترین زمان اقامت در ویزای توریستی 10 روز است.

بله، هرچند که ویزای دبی معمولا ریجکتی ندارد اما در صورت رعایت نکردن قوانین آن کشور، ارائه مدارک جعلی یا داشتن سوء پیشینه ممکن است درخواست ویزا ریجکت شود.

خیر، با ویزا بازنشستگی کار کردن ممنوع است. بنابراین باید قبل از اقدام برای درخواست ویزا از تمکن مالی خود مطمئن شوید.

ویزای دبی معمولا بین 3 تا 7 روز کاری صادر می‌شود. در برخی مواقع این زمان تا 10 روز افزایش می‌یابد.

؟ کفیل کسی است که مدارک خود را به او تحویل می‌دهید و او کارهای ویزا را برای شما انجام می‌دهد. این کفیل می‌تواند آژانس مسافرتی یا شرکت حقوقی در دبی باشد.

خیر، برای ویزای دبی نیاز به وقت سفارت و مصاحبه با افسر کنسولگری ندارید.

با توجه به تغییرات سریع نرخ ارز، قیمت ویزای دبی متغیر است. شما می توانید با کارشناسان ویزا مارکت در ارتباط باشید و از جدیدترین قیمت ها با خبر شوید.