ویزا مارکت

نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

فهرست مقاله : نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید، حتماً شما هم در طول زندگی خود حداقل یک بار به فکر مهاجرت افتاده‌اید. مهاجرت دلایل مختلفی دارد که اگر همراه با هدف و برنامه‌ریزی باشد، سفری ارزشمند خواهد بود.
سفری که گرچه ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ اما نویدبخش رسیدن به روزهای خوب و آرزوهای کوچک و بزرگ است. در این مقاله مهم‌ترین نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید آورده‌ایم تا با خیال آسوده سفر کنید. مطمئناً این خاطرات زیبا سال‌ها در ذهنتان ماندگار خواهد شد.

دانستن نکات مهم پیش از مهاجرت

چک‌لیست و نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

چک‌لیست و نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید
همان‌طور که می‌دانید مهاجرت بسته به اهدافی که فرد دارد متفاوت است. مهاجرت شغلی، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و غیره. شما باید بدانید کدام یک از انواع مهاجرت با شرایط شما سازگاری بیشتری دارد. دانستن نکات مهم پیش از مهاجرت به شما در تعیین و انتخاب یک مهاجرت راحت و مناسب کمک زیادی می‌کند.

1.اطلاعات کافی در مورد ویزا داشته باشید

اگر قصد دارید بیش از شش ماه به خارج از کشور مهاجرت کنید، ممکن است برای زندگی، کار یا تحصیل به ویزا نیاز داشته باشید؛ بنابراین، قبل از انجام هر گونه برنامه سفر، باید سایت مهاجرت کشور مقصد خود را ببینید تا از واجد شرایط بودن ویزا اطمینان حاصل کنید و همه شرایط را بررسی کنید. به‌عنوان‌مثال، بسیاری از دولت‌ها از متقاضیان می‌خواهند که برای تحصیل یا کار در کشور، در یک آزمون تأیید شده مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.
اگر به دنبال پشتیبانی ویزا هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که یک نماینده مهاجرت را نیز استخدام کنید. این افراد متخصصان مهاجرت هستند و می‌توانند درخواست ویزای شما را برای شما تکمیل کنند، همچنین به تهیه مدارک کمک کنند و علاوه‌بر این، در طول فرایند درخواست مشاوره ارائه دهند.

2.ویزای کاری برای مهاجرت؛ نیازمند بررسی شرایط هر کشور

فقط به این دلیل که به شما ویزای زندگی در یک کشور اعطا شده است، به این معنی نیست که شما حق دارید، تمام‌وقت کار کنید. بسیاری از ویزاهای دانشجویی برای چند ساعت کار افراد محدودیت ایجاد می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، در استرالیا دانش‌آموزان مجاز به کار حداکثر 40 ساعت در هر دو هفته در طول ترم مدرسه هستند.
در انگلستان، دانشجویان می‌توانند 20 ساعت در هفته در طول ترم کار کنند. در مالزی، دانش‌آموزان می‌توانند تا 20 ساعت در هفته مشغول کار شوند (این مدت فقط در تعطیلات مدرسه بیشتر از هشت روز است).
اگر ویزای دانشجویی ندارید، احتمالاً اجازه کار تمام‌وقت را خواهید داشت. بااین‌حال، بسیاری از کشورها از شما می‌خواهند قبل از آن برای شماره بیمه اجتماعی یا چیزی مشابه، درخواست دهید. به‌عنوان‌مثال، در کانادا، ساکنان دائم و موقت پس از ورود به کشور باید برای شماره بیمه اجتماعی اقدام کنند و رسیدن آن می‌تواند حدود 20 روز طول بکشد.

3.پس‌انداز کافی؛ نجات‌دهنده شما پس از مهاجرت

قبل از نقل‌مکان به یک کشور جدید، باید مقداری پس‌انداز داشته باشید. در برخی موارد، بسته به نوع ویزای شما و کشوری که به آن مهاجرت می‌کنید، ممکن است از شما خواسته شود که مدرکی مبنی بر پس‌انداز با درخواست ویزای خود نشان دهید.
هزینه‌های زندگی روزانه نیز ممکن است در خارج از ایران گران‌تر باشد، و پیدا کردن شغل ممکن است، بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌شود، طول بکشد. بنابراین، مهم است که برای کمک به مستقر شدن در آن کشور، پول کنار بگذارید. همچنین حواستان به هزینه‌های زندگی باشد. بسیاری از دولت‌ها، حساب‌های هزینه زندگی را به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهند که می‌تواند منبع خوبی برای مهاجران جدید باشد.
هنگام ورود، باید یک حساب بانکی نیز باز کنید. اغلب می‌توان این کار را به‌صورت آنلاین انجام داد. برخی از بانک‌ها حتی حساب‌هایی دارند که به طور خاص برای تازه‌واردان طراحی شده‌اند و کارت‌های اعتباری را برای کمک به ساختن تاریخچه اعتباری ارائه می‌دهند.

4.تعیین مکان زندگی پیش از مهاجرت؛ نکته‌ای برای آسایش شما

جستجوی محل اقامت می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های مهاجرت به خارج از کشور باشد. هنگامی که مکانی را پیدا کردید که آن را خانه بنامید، می‌توانید واقعاً تصور کنید که زندگی جدید شما چگونه خواهد بود؟ می‌توانید نقشه‌های گوگل را از راه دور ببینید، رستوران‌های محله را به‌صورت آنلاین بیابید، و برنامه‌ریزی کنید که در آن دوستان خود را ببینید.
اگر با ویزای کاری مهاجرت می‌کنید، محل کار جدیدتان ممکن است بتواند به شما کمک کند تا محل اقامت موقت پیدا کنید. به همین ترتیب، اگر برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می‌کنید، مؤسسه شما باید گزینه‌های مسکن را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه دهد؛ مانند آپارتمان‌های داخل دانشگاه یا سایر گزینه ‎های اقامتی. همچنین پیوستن به گروه‌های مسکن محلی فیس‌بوک، جایی که مردم آپارتمان‌ها یا خانه‌های خود را برای اجاره‌های موقت یا بلندمدت پست می‌کنند، ایده خوبی است.

5.شناسایی مسیرهای رفت‌وآمد؛ راهی برای آسایش شما

هنگامی که بدانید کجا زندگی خواهید کرد می‌توانید بفهمید که چگونه می‌توانید به آنجا بروید. آیا آپارتمان شما به حمل‌ونقل عمومی نزدیک است؟ یا تصمیم گرفته‌اید که خارج از مرکز شهر زندگی کنید و باید با ماشین شخصی رفت و آمد کنید؟
شما می‌توانید بلافاصله پس از اقامت در خارج از کشور با گواهینامه رانندگی بین المللی رانندگی کنید. البته پس از چند ماه امکان رانندگی وجود خواهد داشت. در واقع بسیاری از کشورها از شما می‌خواهند که به جای گواهینامه بین‌المللی برای گواهینامه رانندگی محلی درخواست دهید. به‌عنوان‌مثال گرفتن گواهی‌نامه محلی اگر به کشوری می‌روید که در آن برف می‌بارد، ممکن است ایده خوبی برای آموزش و یادگیری نحوه رانندگی ایمن در جاده‌های یخی باشد.

6.بررسی شرایط بیمه و مراقبت‌های بهداشتی؛ تضمین‌کننده سلامت شما

ممکن است به طور خودکار در کشور مقصد واجد شرایط پوشش بهداشتی نباشید. حتی اگر این کشور خدمات درمانی همگانی را به شهروندان ارائه دهد. به عنوان مثال در کانادا، هر استان مراقبت‌های بهداشتی خود را با بودجه عمومی اداره می‌کند. این بدان معناست که اگر دانشجو هستید، واجد شرایط بودن شما برای مراقبت‌های بهداشتی به محل تحصیلتان بستگی دارد. اگر واجد شرایط نیستید، دانشگاه شما باید به شما بیمه ارائه دهد.
از سوی دیگر، اگر ویزای کار یا ویزای اقامت دائم دارید، ممکن است بتوانید برای مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی درخواست دهید. اما ممکن است قبل از اینکه بتوانید دسترسی داشته باشید، مدتی انتظار بکشید. بنابراین، گرفتن بیمه برای اطمینان از اینکه از قبل تحت پوشش هستید، مهم است.
همیشه با دولت محلی در کشور مقصد خود مشورت کنید تا ببینید حقوق شما در مورد مراقبت‌های بهداشتی چیست. همچنین مهم است که در مورد خدمات بهداشت روانی که ممکن است پس از ورود شما در دسترس باشد، تحقیق کنید. اگر دانشجو هستید، دانشگاه شما ممکن است خدمات مشاوره‌ای در محوطه دانشگاه ارائه دهد.

7.جمع‌آوری اطلاعات در مورد قوانین هر کشور

مقررات سفر به سرعت تغییر می‌کند، بنابراین، ضروری است که در مورد کارهایی که باید قبل و بعد از رسیدن به کشور مقصد خود انجام دهید، به روز باشید. در هنگام شیوع بیماری کووید، بسیاری از کشورها از مسافران می‌خواستند قبل از سوار شدن به هواپیما مدرکی مبنی بر منفی بودن آزمایش کووید-19 نشان دهند.
همچنین در آن زمان کشورهای دیگر مانند استرالیا، کانادا و بریتانیا، امروزه از مسافرانی که واجد شرایط هستند می‌خواستنددر هتل‌های دولتی (با هزینه شخصی) به قرنطینه بروند. علاوه‌بر این، اتحادیه اروپا نیز در مورد الزام «گذرنامه واکسیناسیون» برای سفر صحبت کرده است. همیشه با مقامات بهداشتی کشوری که در حال سفر هستید مشورت کنید تا مطمئن شوید که دستورالعمل‌های بهداشت عمومی را رعایت می‌کنید و اجازه ورود به کشور را خواهید داشت.

8.اقداماتی که پیش از مهاجرت باید انجام دهید

هنگام مهاجرت به خارج از کشور، ما تمایل داریم روی چیزهای بزرگ تمرکز کنیم مانند مسکن، کار، و مراقبت‌های بهداشتی. اما چیزهای کوچک زیادی نیز وجود دارد که باید به آنها هم فکر کنید. به یاد داشته باشید:
به طور کلی، شروع مقدماتی برای آماده سازی سفر به شما کمک می‌کند تا استرس را کاهش دهید و هنگام رسیدن به مقصد سردرگم نشوید.

سازگاری با امکانات و شرایط جدید زندگی

توانایی سازگاری با امکانات و شرایط جدید زندگی

توانایی سازگاری با امکانات و شرایط جدید زندگی
هنگامی که خود را برای رفتن به کشور دیگری آماده می‌کنید، حتماً در نظر بگیرید که کشور جدید ممکن است با معیارها و آنچه در ذهن شما در طول سال‌ها جا افتاده است، مغایرت داشته باشد. بنابراین، از کنار این موارد ساده نگذرید و در مورد کشور مقصد بررسی کامل و جامعی داشته باشید. تعدادی از مسائلی که ممکن است در کشور جدید با آن روبه‌رو شوید را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

موانع زبانی مهاجرت به کشور خارجی

کشوری که در حال نقل مکان هستید از شما چه زبانی می‌خواهد؟ آیا آن ها می‌توانند به زبان شما صحبت کنند؟ اگر به کشور جدیدی نقل مکان می‌کنید که تنها اصول اولیه زبان آن را می‌دانید، صحبت کردن از اوضاع و احوال زندگیتان کار دشواری است. حتی ممکن است نامه‌هایی مانند صورت‌حساب‌ها و اسناد دولتی دریافت کنید که باید آن‌ها را پر کنید.
پس قبل از اینکه به کشور دیگری نقل مکان کنید، سعی کنید در مورد کارهای قانونی یا ثبتی که باید قبل از رسیدن انجام دهید، بررسی کاملی انجام دهید. ممکن است مجبور شوید قراردادهایی را امضا کنید که نمی‌دانید و اصلاً از آن سردر نمی‌آورید. برای ترجمه اسناد مهم می‌توانید به خدمات ترجمه مراجعه کنید. همچنین لازم است پس از ورود، دوره‌های فشرده زبان را در نظر بگیرید.

فرهنگ؛ عاملی تاثیرگذار بر آرامش شما پس از مهاجرت

زمانی که به کشور دیگری برسید و با فرهنگ محلی، نحوه تعامل مردم هنگام کار، خرید، تجارت و گردهمایی‌ها آشنا شوید، آن را چالش برانگیز خواهید دید. اما تجربه و شناخت فرهنگ‌های جدید از کشورهای مختلف منبع زیبایی و جذاب است. به طور طبیعی در مورد مواجهه با دنیای بیرون کنجکاو باشید. ضرب المثل محلی، آداب و رسوم را یاد بگیرید، تعطیلات را جشن بگیرید و دوستان محلی پیدا کنید.

با کمک مشاور دوری دوستان و خانواده را تحمل‌پذیر کنید

مهاجرت به یک کشور خارجی، هنگامی که قرار است خانواده و دوستان خود را ترک کنید، بسیار دشوار خواهد بود. همچنین ممکن است احساس دلتنگی و تنهایی داشته باشید و این یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از ترک باید در نظر بگیرید. بنابراین، اگر به رویدادهای اجتماعی می‌روید یا در جامعه مهاجران شرکت می‌کنید، ملاقات با دوستان جدید در مقصدهای مختلف و بسته به شغلی که دارید را فراموش نکنید.

انتظار زندگی عادی خود را نداشته باشید

باید به خودتان زمان بدهید. تا زمانی که آشنایی کاملی در مورد فرهنگ و آداب و رسوم و فضای تجاری محلی به دست نیاورده اید، حداقل برای یک سال هیچ خرید عمده‌ای انجام ندهید. ممکن است قوانین و مقررات سخت و کاملاً متفاوتی وجود داشته باشد که شما با آن آشنایی ندارید. خرید ملک و وسیله نقلیه، ثبت نام در موسسات، انجام امور اداری و هزینه‌ها و مالیات‌های مربوط به این موارد زمان‌بر است. بنابراین، کمی صبر کنید تا اطلاعات مفیدی را از مردم محلی بگیرید و در مورد آن تحقیق کامل کنید.

مهاجرت به کشور خارجی

کلام پایانی

در این مقاله به مهم‌ترین نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید اشاره کردیم. مهاجرت کاری هیجان‌انگیز است، دری باز برای فرصت‌های جدید، یادگیری فرهنگ‌های مختلف، ملاقات با افراد جدید و شروع یک زندگی تازه. اما برای انجام موفقیت آمیز آن و برای رویارویی با هر مشکل و موقعیت چالش‌برانگیز باید انعطاف‌پذیر باشید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، زندگی در کشور دیگری برای شما لذت بخش تر و راحت‌تر خواهد بود.
اشتراک گذاری مقاله نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید در :
دسته بندی ها
جدیدترین مقالات
فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

فرودگاه‌های دبی؛ پیشرفت شهر دبی در سال‌های اخیر برهیچکس پوشیده نیست. قرار گرفتن مرتفع‌ترین برج دنیا به نام برج خلیفه، بزرگ‌ترین چرخ و فلک دنیا با نام چشم دبی و بزرگ‌ترین فرودگاه جهان این شهر را به شهرت جهانی رسانده است. بسیاری از مردم علاقمند هستند تا به این شهر زیبا و شگفت‌انگیز سفر کنند. […]

برترین فرودگاه‌ های مسکو

در این مقاله برخی از فرودگاه های مسکو در کشور روسیه را با هم بررسی میکنیم: فرودگاه ونوکوا (وْنوکُوا) فرودگاه ونکوا (VNUKOVO AIRPORT) یکی از فرودگاه‌های شهر مسکو است. این فرودگاه سومین فرودگاه اصلی شهر مسکو است که در 28 کیلومتری جنوب غربی مسکو قرار دارد. پروازهای ماهان در این فرودگاه می‌نشیند. ونکوا با جابه‌جایی 16 میلیون […]

جدیدترین تور ها
تور اکونومی روسیه
شروع قیمت از: 229,900,000 ریال + 560 دلار
دیدگاه های مقاله ی : نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *