ویزا مارکت

فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

فهرست مقاله : فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

فرودگاه‌های دبی؛ پیشرفت شهر دبی در سال‌های اخیر برهیچکس پوشیده نیست. قرار گرفتن مرتفع‌ترین برج دنیا به نام برج خلیفه، بزرگ‌ترین چرخ و فلک دنیا با نام چشم دبی و بزرگ‌ترین فرودگاه جهان این شهر را به شهرت جهانی رسانده است. بسیاری از مردم علاقمند هستند تا به این شهر زیبا و شگفت‌انگیز سفر کنند.

همچنین انتخاب شرکت‌های معتبر در سراسر جهان برای استقرار نمایندگی در دبی سبب شده است تا سفرهای تجاری به مقصد این شهر نیز رو به افزایش باشد. جابه‌جایی مسافران و کالاهای خریداری شده از برندهای نام‌آشنا در این شهر نیازمند یک سیستم حمل و نقل پیشرفته و عظیم است.
ساخت فرودگاه‌ های دبی برای پاسخ‌دهی به همین نیاز انجام شد. در ادامه قصد داریم تا در مورد فرودگاه‌های بی‌نظیر دبی و امکانات شگفت‌انگیز آن‌ها سخن بگوییم. با ما همراه باشید.
فرودگاه‌های دبی از مهم‌ترین فرودگاه‌های سراسر دنیا از لحاظ جابه‌جایی مسافر و حمل بار محسوب می‌شود.

دبی چند فرودگاه دارد؟

دبی دارای 2 فرودگاه به نام های فرودگاه بین‌المللی دبی «DXB» و فرودگاه آل‌مکتوم «DWC» است که با توجه به وسعت این شهر آمار خوبی را نشان می‌دهد. فرودگاه آل مکتوم بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا به‌شمار میرود. ظرفیت جابه‌جایی مسافر و باربری در این دو فرودگاه یکسان نیست و به این موضوع در قسمت ویژگی‌های هرکدام از این فرودگاه‌ها خواهیم پرداخت.

فرودگاه بین‌ المللی دبی

فرودگاه بین‌المللی دبی
( وجود 3 ترمینال بزرگ و تعدد پروازها در فرودگاه بین‌المللی دبی جابه‌جایی حدود 90 میلیون مسافر در سال را رقم می‌زند. )

ویژگی‌های فرودگاه بین‌المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های این کشور محسوب می‌شود و در فاصله 4 کیلومتری شرق شهر دبی واقع شده است. فرودگاه بین المللی دبی با نام اختصاری DXB شناخته می‌شود و مساحتی حدود 7200 هکتار دارد.
ترمینال 3 این فرودگاه بزرگ‌ترین ترمینال فرودگاه دنیا به شمار می‌رود. Dubai  International Airport دارای ویژگی‌های بی‌نظیری است که آن را به یک گزینه تمام و کمال در میان فرودگاه‌های دبی مبدل می‌کند. در ادامه این ویژگی‌ها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اینترنت رایگان در فرودگاه

یکی از محبوبترین ویژگی‌های فرودگاه بین‌المللی دبی اتصال نامحدود به اینترنت است. بدون شک دسترسی به اینترنت اولین نیاز مسافران پس از رسیدن به مقصد یا پیش از ترک مبدا خواهد بود. DXB به راحتی این دغدغه را از میان خواهد برد. بدون هیچ رمزی و به‌صورت نامحدود امکان استفاده از اینترنت پرسرعت برای مسافران فراهم شده است.
آدرس سایت Dubai International Airport www.flydubai.com بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

پارکینگ

تدابیر اندیشیده شده در فرودگاه بین‌المللی دبی واقعا شگفت‌انگیز خواهد بود. این مجموعه دارای 2 مدل پارکینگ اقتصادی و پرمیوم است. افراد می‌توانند به صورت طولانی مدت یا کوتاه مدت به پارک ماشین در این پارکینگ‌ها بپردازند.
با پارک کردن ماشین در بخش اکونومیک یا اقتصادی فاصله‌ای چند متری با ترمینال خواهید داشت، شاید مجبور باشید مسافتی حدود 10 دقیقه را به پیاده‌روی بپردازید؛ ولی در مورد بخش پرمیوم اینطور نیست و پس از پارک ماشین می‌توانید بدون هیچ معطلی به ترمینال وارد شوید. بدیهی است هزینه پارک کردن ماشین در بخش پرمیوم بیشتر از بخش اکونومیک خواهد بود.

قابلیت جابه‌جایی تعداد مسافران زیاد

فرودگاه DXB یا همان بین المللی دبی مکان شلوغی برای جابه‌جایی بار و مسافران محسوب می‌شود. حدود 90 میلیون مسافر و 3 میلیون تن بار هرساله در این فرودگاه جابه‌جا خواهد شد که واقعا آمار حیرت‌انگیزی در میان فرودگاه‌های دبی به شمار می‌رود.

کافی شاپ و رستوران‌های بی‌نظیر

با حضور در فرودگاه بین‌المللی دبی جای هیچ نگرانی برای سرو غذا یا گرسنگی نیست. بهترین غذاهای بین‌المللی، انواع نوشیدنی و اسنک‌ها در فودکورت‌های DXB یافت میشوند. تنها کافی است تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید تا به مقصد خوشمزه خود دست یابید.

دسترسی آسان به فرودگاه

یکی از ویژگی‌های مهم و بی‌نظیر فرودگاه بین‌المللی دبی را می‌توان دسترسی عالی به تمامی نقاط شهر دانست. وجود مترو، اتوبوس و تاکسی در هر ساعاتی از شبانه‌روز می‌تواند خیال مسافران را از بابت حمل و نقل در سطح شهر راحت کند.
وجود کیلومتر شمار روی هر تاکسی نیز یکی از نقاط مثبت و قوت مدیریت این فرودگاه محسوب می‌شود که خیال تمامی مسافران را از صحت مبالغ تعیین شده راحت خواهد کرد. زمان‌بندی اعلام شده برای ساعت کاری مترو نیز از 6 صبح الی 12 شب است که هر 10 دقیقه یکبار حرکت می‌کند.
Dubai International Airport در 15 کیلومتری شمال شرق دبی واقع شده است. به بیان دیگر در صورت وجود ترافیک روان در مسیر 15 دقیقه طول می‌کشد تا از مرکز شهر به فرودگاه بین المللی دبی برسید.

مراکز خرید در فرودگاه

شاید بتوان ادعا کرد که فرودگاه بین‌المللی دبی یا همان Dubai International Airport از جمله مکان‌هایی است که افراد علاقه دارند ساعت‌هایی از وقتشان را در آن سپری کنند. وجود مراکز خرید متعدد و شگفت‌انگیز نظر هر فردی را جلب خواهد کرد.
علاوه‌بر‌این به دلیل عدم پرداخت عوارض و مالیات قیمت‌هایی استثنایی و مقرون‌به‌صرفه در این مراکز تجاری مشاهده خواهد شد و انتظار خریداران را خواهد کشید.
مراکز خرید در فرودگاه بین‌المللی دبی
مراکز خرید بدون مالیات در DWC امکانات بی‌نظیری را برای مسافران این شهر فراهم آورده است.

فرودگاه آل مکتوم

ویژگی‌های فرودگاه آل مکتوم
( یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های در حال ساخت و تکمیل در شهر دبی فرودگاه آل مکتوم خواهد بود. )

ویژگی‌های فرودگاه آل مکتوم

فرودگاه آل مکتوم با نام اختصاری DWC بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا از نظر مساحت، جابه‌جایی مسافر محسوب می‌شود. حمل و نقل 12 میلیون تن بار در سال به همراه جابه‌جایی 160 الی 250 میلیون نفر سبب کسب چنین مقامی برای فرودگاه آل مکتوم در میان فرودگاه‌های دبی خواهد شد.
این فرودگاه عظیم در منطقه آزاد واقع در یکی از جزایر مصنوعی دبی و در قسمت جنوبی آن با مساحت 14000 هکتار احداث و واقع شده است. به‌همین دلیل امکان رشد و پیشرفت بیشتری در انتظار این مجموعه خواهد بود. ساخت و وسعت بخش‌هایی از Al Maktoum International Airport در حال انجام است و به زودی تکمیل خواهد شد.

اینترنت رایگان

DWC نیز همانند فرودگاه بین‌المللی دبی دارای دسترسی آسان و رایگان به اینترنت نامحدود برای مسافران خواهد بود. آدرس سایت این فرودگاه را ذیل مشاهده می‌کنید.

دسترسی

اگرچه دور بودن آن از مرکز شهر دبی یکی از ویژگی‌های DWC است؛ ولی باید عنوان کرد که حمل و نقل آسان و بی‌دردسر به مرکز شهر از طریق مترو، تاکسی و اتوبوس این مشکل را پوشش خواهد داد. امکان اتصال این فرودگاه به فرودگاه بین‌المللی دبی نیز از طریق مترو ممکن و میسر خواهد بود.

مراکز خرید

Al Maktoum International Airport نیز همانند فرودگاه بین‌المللی دبی دارای مراکز خرید بی‌نظیری است که افراد را از حضور در هر فروشگاه دیگری معاف خواهد کرد. تنوع کالا، حضور برندهای نام‌آشنا و … خریدی بی‌دغدغه و رضایت‌بخش را در این سفر رقم خواهد زد.
Al Maktoum International Airport
( وجود تاکسی برای حمل مسافران به مرکز شهر دبی از ویژگی‌های مثبت فرودگاه آل مکتوم است. )

فرودگاه‌های دبی

کلام آخر

فرودگاه‌های دبی دارای ظرفیت بالایی برای حمل و نقل مسافران و بار دارد و همه‌روزه این ظرفیت رو به افزایش خواهد بود. وجود صرافی‌ها، مراکز مراقبت از نوزاد، مکان‌هایی برای استراحت، نمازخانه، پارکینگ، مراکز خرید و … تنها گوشه‌ای از خدمت‌رسانی مطلوب فردگاه بین‌المللی دبی و فرودگاه آل مکتوم است.
با وجود اینکه فرودگاه آل مکتوم بزرگ‌ترین فرودگاه در دنیا محسوب می‌شود؛ ولی همچنان مقصد پروازهای کشور ما به سمت فرودگاه بین‌المللی است و برای افزایش بهره‌برداری از ظرفیت کامل DWC نیاز به زمان و برنامه‌ریزی وجود دارد.
اشتراک گذاری مقاله فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها در :
دسته بندی ها
جدیدترین مقالات
نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید

نکاتی که قبل از مهاجرت باید بدانید، حتماً شما هم در طول زندگی خود حداقل یک بار به فکر مهاجرت افتاده‌اید. مهاجرت دلایل مختلفی دارد که اگر همراه با هدف و برنامه‌ریزی باشد، سفری ارزشمند خواهد بود.سفری که گرچه ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ اما نویدبخش رسیدن به روزهای خوب و آرزوهای کوچک و بزرگ است. […]

برترین فرودگاه‌ های مسکو

در این مقاله برخی از فرودگاه های مسکو در کشور روسیه را با هم بررسی میکنیم: فرودگاه ونوکوا (وْنوکُوا) فرودگاه ونکوا (VNUKOVO AIRPORT) یکی از فرودگاه‌های شهر مسکو است. این فرودگاه سومین فرودگاه اصلی شهر مسکو است که در 28 کیلومتری جنوب غربی مسکو قرار دارد. پروازهای ماهان در این فرودگاه می‌نشیند. ونکوا با جابه‌جایی 16 میلیون […]

جدیدترین تور ها
تور اکونومی روسیه
شروع قیمت از: 229,900,000 ریال + 560 دلار
دیدگاه های مقاله ی : فرودگاه‌های دبی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *